Wydanie nr 279/2022, Czwartek 6.10.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Fryderyka, Alberta, Brunon, Roman, Bronisław, Baldwin, Baldwina, Askaniusz, Artur
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Trwają konsultacje społeczne w sprawie bezpieczeństwa na drogach.

Gmina Miłoradz. Trwają konsultacje społeczne w sprawie bezpieczeństwa na drogach. fot. zdjęcie poglądowe
„Tempo 30” - pod takim hasłem rozpoczęły się w gminie Miłoradz konsultacje społeczne poświęcone poprawie bezpieczeństwa na drogach. Ich celem jest stworzenie opracowania, w którym mieszkańcy wskażą miejsca, gdzie ich zdaniem powinny zostać zamontowane progi zwalniające dla samochodów.

 

Akcja „Tempo 30” jest odpowiedzią na wnioski mieszkańców gminy Miłoradz, którzy zwracają uwagę na łamanie przepisów kodeksu drogowego przez kierowców, stwarzając tym samym niebezpieczeństwo dla pieszych oraz innych uczestników ruchu kołowego.

- Takich sygnałów otrzymuję coraz więcej. Mieszkańcy proszą, by na drogach instalować spowalniacze, bo dzięki nim kierowcy zwalniają i zaczynają zwracać uwagę na znaki drogowe. Pędzące auta zakłócają też domowy spokój - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. - Zdaję sobie sprawę, że jest też wielu przeciwników montowania progów zwalniających, dlatego właśnie chciałbym poznać opinie mieszkańców i dać im możliwość zdecydowania w tej sprawie. Oni na co dzień widzą, jak w ich miejscowościach zachowują się kierowcy i czy sami czują się bezpiecznie - dodaje.

 

 

 

 

Pierwsze prośby skierowane do wójta gminy Miłoradz zostały już zrealizowane. Spowalniacze pojawiły się już w Miłoradzu i Gnojewie. Zostały sfinansowane ze środków Funduszu Sołeckiego. Kolejne wnioski pomogą w stworzeniu opracowania projektu „Tempo 30” i podjęciu działań zmierzających do ewentualnego zwiększenia liczby dróg z zamontowanymi progami zwalniającymi, a co za tym idzie poprawy bezpieczeństwa na drogach gminnych w poszczególnych sołectwach.

- „Chcemy poprosić mieszkańców, by zajęli swoje stanowisko w tej sprawie w komentarzach pod postem, który zostanie opublikowany na profilu Facebook gminy Miłoradz. Będzie tam można wskazać konkretne lokalizacje, w których progi zwalniające, ich zdaniem, powinny się pojawić. Po zebraniu opinii stworzone będzie opracowanie  „Tempo 30”, które zostanie skonsultowane z ekspertami z zakresu ruchu drogowego, po wydaniu opinii przez doradców w niedalekiej przyszłości chcielibyśmy rozważyć możliwość montażu elementów uspokojenia ruchu we wskazanych lokalizacjach.  Zapraszamy do dzielenia się swoimi opiniami – zachęca Arkadiusz Skorek.

Mieszkańcy gminy Miłoradz mogą dzielić się swoimi uwagami na profilu Facebook miłoradzkiego samorządu, tutaj - https://www.facebook.com/gminamiloradz

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Miłoradz


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.