Wydanie nr 136/2021, Niedziela 16.05.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Germeriusz, Trzebiemysł, Fidol, Wiktoriana, Wiktorianna, Jan Nepomucen, Ubald, Wiktorian, Andrzej, Szymon, Honorat, Jędrzej, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Zabezpieczono nielegalne automaty do gier hazardowych oraz narkotyki.

  • Wydanie nr 136/2021
  • 28 pażdziernika 2020, 08:00
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Tczew. Zabezpieczono nielegalne automaty do gier hazardowych oraz narkotyki. fot. KPP Tczew
Kryminalni po raz kolejny uderzyli w nielegalny hazard. Funkcjonariusze w jednym z lokali na terenie Tczewa zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych. Dodatkowo policjanci zatrzymali znajdującego się tam 45-latka, który miał amfetaminę oraz był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. We wtorek śledczy przedstawili zarzuty zatrzymanemu mężczyźnie, który po przesłuchaniu trafił do aresztu śledczego. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś właścicielowi nielegalnych automatów dodatkowo grozi wysoka kara finansowa. 

 

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z tczewskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie w poniedziałek, 26 października br. przeprowadzili na terenie Tczewa wspólne działania ukierunkowane na zwalczenie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. Funkcjonariusze w jednym z lokali ujawnili i zabezpieczyli 5 nielegalnych urządzeń, które stanowią dowód w prowadzonym postępowaniu przez Krajową Administrację Skarbową. Zabezpieczone nielegalne urządzenia przygotowane do gier hazardowych zostały wycenione na kwotę 60 tys. złotych. Policjanci zapowiadają dalsze takie kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

 

 

 

 

Podczas wykonywanych czynności policjanci w plecaku znajdującego się w lokalu 45-letniego mężczyzny znaleźli 5 porcji narkotyków. Badanie testerem znalezionych substancji wykazało, że jest to amfetamina. Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu tczewskiego, którego doprowadzili do miejscowej komendy. Dodatkowo podczas sprawdzania zatrzymanego mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że jest osobą poszukiwaną nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwo posiadania już wcześniej narkotyków sąd skazał mężczyznę na 3 miesiące pozbawienia wolności.

 

 

 

 

We wtorek, 27 października br. śledczy przesłuchali zatrzymanego 45-latka, któremu przedstawili zarzuty dotyczące posiadania narkotyków. Po przesłuchaniu mieszkaniec powiatu tczewskiego został odkonwojowany do aresztu śledczego. Za przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Właściciel automatów poniesie konsekwencje za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego, za co grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew


 

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Maniek
Maniek 28.10.2020, 09:15
A w Malborku policjanci kasy nie widzą teraz tylko maseczki haha