Wydanie nr 332/2020, Piątek 27.11.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Wirgiliusz, Jozafat, Zygfryd, Stojgniew, Gustaw, Dominik, Damazy, Zygfryda, Oda, Walery, Maksymilian, Sekundyn, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rowery skradzione w Niemczech odzyskano na przejściu granicznym w Grzechotkach.

  • Wydanie nr 332/2020
  • 27 pażdziernika 2020, 10:24
  • WMOSG
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Rowery skradzione w Niemczech odzyskano na przejściu granicznym w Grzechotkach. fot. WMOSG
W niedzielę w godzinach nocnych funkcjonariusze Straży Granicznej z Grzechotek odzyskali dwa skradzione rowery. Używane jednoślady przewoził obywatel Rosji.

 

Do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski podjechał Mercedesem Sprinterem 31-letni kierowca. Mieszkaniec Kaliningradu przewoził z Niemiec do Rosji 59 sztuk używanych rowerów. W trakcie kontroli, funkcjonariusz SG nabrał podejrzeń, co do legalności pochodzenia niektórych jednośladów. Rowery w bardzo dobrym stanie technicznym były tak umiejscowione, by uniemożliwić kontrolującemu sprawdzenie numerów identyfikacyjnych. Funkcjonariusz z PSG w Grzechotkach nie odpuścił i częściowo rozładowano towar, by dokonać skutecznej kontroli pochodzenia jednośladów. Jak się okazało, funkcjonariusz SG nie mylił się, 2 rowery pochodziły z kradzieży. Potwierdzili to funkcjonariusze z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. Pierwszy został skradziony w sierpniu, a drugi w październiku br., w Paderborn na terenie Niemiec. Na miejsce wezwano policjantów z KPP w Braniewie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Mieszkaniec Kaliningradu po przesłuchaniu został zwolniony, do Rosji ruszył bez dwóch rowerów.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy WMOSG

 

WMOSG
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Student prawa
Student prawa 27.10.2020, 16:58
...............................pozwolono złodziejowi odjechać ? Za ile ? Pytam poważnie.