Wydanie nr 332/2020, Piątek 27.11.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Wirgiliusz, Jozafat, Zygfryd, Stojgniew, Gustaw, Dominik, Damazy, Zygfryda, Oda, Walery, Maksymilian, Sekundyn, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Protest rolników zablokował drogi w naszym regionie na kilka godzin.

O tym, że dojdzie w końcu do rolniczych protestów było wiadomo już od dłuższego czasu. Głównym powodem środowej blokady dróg na terenie całej Polski jest projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, zwany również „Piątką Kaczyńskiego”, przeciwko któremu rolnicze środowisko zdecydowanie się sprzeciwia. Zdaniem rolników ustawa ta doprowadzić może do bankructwa tysięcy gospodarstw.

 

W środę, 7 października br. od godziny 10 na terenie całej Polski rozpoczął się protest rolników przeciwko „Piątce Kaczyńskiego”. W wielu strategicznych miejscach dróg krajowych i tych prowadzących do autostrad rolnicy w swoich traktorach poruszali się z nieznaczną prędkością, powodując duże zatory w wielu miastach.

W naszym regionie na DK22 w miejscowości Czarlin pojazdy rolnicze jeździły po rondzie, a w miejscowości Rychnowy maszyny zablokowały DK22. Protestujący co jakiś czas przepuszczali oczekujące pojazdy, by następnie wznawiać swój protest.

Na DK55 w miejscowości Rychnowo Żuławskie rolnicy zablokowali rondo oraz odcinek od ronda do węzła Żuławy Wschód na drodze S7 w obu kierunkach. Z kolei w Sztumie pojazdy rolnicze poruszały się symboliczną prędkością między trzema rondami w tym mieście.

Czy to koniec protestów? Trudno oprzeć się wrażeniu, że dzisiejsza blokada dróg może być dopiero początkiem społecznego wyrażenia niezadowolenia z sytuacji, jaka panuje w naszym kraju.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gość
Gość 08.10.2020, 07:39
a ja ich rozumiem, i uważam że każdy musi walczyć o swoje... niedługo my zwykli szarzy obywatele musimy zacząć walczyć z tą KORONA ŚCIEMĄ bo nas zamęczą. Co do całej tej ustawy mimo że jestem przeciwnikiem PISdowia to powiem tak: OK niech będzie ale to musi być proces na wiele wiele lat nie tak od ręki... może i nawet dopiero dla następnego pokolenia.
Rambo
Rambo 07.10.2020, 15:33
Pod sejm tymi traktorami a nie porządnych ludzi blokować. Są ludzie którzy jadą do pracy i nie w głowie im uprzykrzyć życie drugiemu co ci kierowcy winni blokujcie problem u źródła
Biała Góra
Biała Góra 07.10.2020, 15:24
Czy na tej paradzie pokazu buty i bogactwa rolników ktoś widział ciągnik polskiej produkcji ? Gdyby nie pieniądze UE rolnicy w większości dalej by klepali biedę i chodzili za potrzebą za stodołę.
Kier
Kier 07.10.2020, 14:40
dokładnie jareczka blokujcie z pisu a nie nas
PIS wam w oko !!!
PIS wam w oko !!! 07.10.2020, 14:13
Bambry, blokujcie Żoliborz czy Warszawę, skoro głosowaliście na PIS, ale od zwykłego Polaka się odstosunkujcie.
PO wam w rzyć!
PO wam w rzyć! 10.10.2020, 00:36 (odpowiedź do PIS wam w oko !!!)
A tobie, tuskwo, platfonsa w sempiternę! :)