Wydanie nr 224/2022, Piątek 12.08.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tydzień pod znakiem pożarów – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Tydzień pod znakiem pożarów – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KP PSP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 12 interwencji. Strażacy zabezpieczyli miejsce kolizji drogowej oraz pomogli innym służbom ratunkowym, m.in. w otwarciu mieszkania, a także usunęli gniazdo os i zadymienie w samochodzie osobowym. Wyjeżdżali do 7 pożarów, w tym śmietników, trawy, sadzy w kominie, mieszkania oraz wiaty z sianem. Ratownicy uratowali dziecko, którego noga uwięziona została na jednej z atrakcji placu zabaw.

 

 

 

 

Pożar dachu budynku jednorodzinnego.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 26 września br. O godzinie 17.46 dyżurny SKKP Malbork odebrał zgłoszenie o pożarze dachu budynku jednorodzinnego murowanego, dwukondygnacyjnego typu bliźniak, krytego dachówką ceramiczną. Mieszkańcy obiektu samodzielnie opuścili budynek przed przybyciem JOP. Natychmiast odłączono prąd i gaz do budynku. Nie stwierdzono poszkodowanych osób. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Dwóch ratowników w aparatach powietrznych od wewnątrz podało jeden prąd wody na palący się dach, a drugi prąd wody podano z zewnątrz na źródło ognia. Po rozstawieniu drabiny mechanicznej (SCD-37), ratownicy w aparatach powietrznych podali jeden prąd wody z kosza drabiny. W międzyczasie na miejsce zdarzenia dojechał zastęp OSP Stare Pole. Po ugaszeniu pożaru i dokonaniu prac rozbiórkowych nadpalonych elementów budynku, przewietrzono pomieszczenia oraz je przeszukano przy użyciu kamery termowizyjnej. Nie stwierdzono nowych zarzewi ognia. Na miejsce zdarzenia przyjechał również inspektor do spraw zarządzania kryzysowego UM w Malborku. Sprawdzono drugą część budynku, poprzez częściową rozbiórkę pokrycia dachowego. Po zabezpieczeniu uszkodzonego dachu plandeką, zakończono działania, w których udział brały 3 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników oraz zastęp OSP Stare Pole w sile 4 ratowników.


 

 

 

Pożar wiaty z sianem.

W sobotę, 26 września br. o godzinie 22.47 dwa zastępy JRG Malbork zadysponowano do pożaru wiaty z sianem. Pożarem objęta była wiata o konstrukcji drewnianej, pokryta blacho-dachówką o wymiarach 6 m x 5 m i wysokości 4 m wypełniona sianem. Nie było poszkodowanych osób. W pobliżu znajdował się budynek mieszkalny jednorodzinny o konstrukcji murowanej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody na palącą się altanę oraz drugiego prądu wody w obronie budynku mieszkalnego. Po dojeździe zastępu z OSP Stogi, podano kolejny prąd wody na palącą się wiatę. Po ugaszeniu pożaru, dokonano częściowej rozbiórki ogrodzenia z metalowej siatki w celu możliwości usunięcia spalonego siana na pobliskie pole. Ratownicy przy użyciu wideł dokonali przeszukania pogorzeliska i rozgarnęli niedopalone siano. Ponownie użyli prąd wody do dogaszenia tlącego się siana. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 6 ratowników, zastęp OSP Stogi w sile 7 ratowników oraz zastęp OSP Miłoradz w sile 6 ratowników.


 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.