Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zatrzymani za posiadanie i udzielanie narkotyków małoletnim – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Zatrzymani za posiadanie i udzielanie narkotyków małoletnim – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 15 interwencji. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku drogowego (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/31444,krasniewo-kierowcy-w-szpitalu-po-zderzeniu-dwoch-o) oraz wypadku motorowerzysty (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/31442,malbork-motocyklista-wpadl-do-przydroznego-rowu). Pomogli osobie niepełnosprawnej oraz innym służbom ratunkowym, m. in. w otwarciu mieszkania, a także usunęli plamy oleju z jezdni oraz gniazdo szerszeni. Wyjeżdżali do 2 pożarów, w tym śmietnika i sadzy. Jeden alarm okazał się fałszywy. Ratownicy interweniowali przy zablokowanej windzie, zalanym mieszkaniu oraz w miejscu, gdzie podejrzewano ulatnianie się CO, a także przy próbie samobójczej.

 

 

 

 

Posiedzą za posiadanie i udzielanie narkotyków małoletnim.

W czwartek, 17 września br. kryminalni z malborskiej komendy, na podstawie prowadzonej pracy operacyjnej, zatrzymali 44-latka podejrzanego o posiadanie i udzielanie narkotyków osobom małoletnim. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli 50 porcji amfetaminy, które mężczyzna przed zatrzymaniem próbował wyrzucić do toalety. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty posiadania i udzielania narkotyków nieletnim.

Do kolejnego zatrzymania doszło tego samego dnia w Nowym Stawie około godziny 16. Policjanci z nowostawskiego komisariatu na terenie miasta zatrzymali do kontroli osobowego Chevrolet. Kierującym był 25-letni mieszkaniec gminy. Uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzny. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie narkotesterem wykazało, że mężczyzna kierował pod wpływem amfetaminy. Podczas przeszukania jego mieszkania mundurowi znaleźli ukryte w różnych miejscach pojemniki ze znaczną ilością białego proszku, trzy wagi elektroniczne oraz ponad 3 tys. zł w gotówce. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczone substancje to prawie 180 gramów amfetaminy. 25-latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz posiadania znacznej ilości narkotyków.

W piątek, 18 września br. wobec obu mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.

 

 

 

 

Informację przekazali: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork i Dyżurny SKKP Malbork


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.