Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kto zawinił? Kolizja na skrzyżowaniu Rodła i Mickiewicza w Malborku.

Kto zawinił? Kolizja na skrzyżowaniu Rodła i Mickiewicza w Malborku. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Do zdarzenia doszło w środę w godzinach porannych na skrzyżowaniu ulic Aleja Rodła i Mickiewicza w Malborku. Według wstępnych ustaleń policji, osobowa Honda potrąciła rowerzystę przejeżdżającego prawidłowo przez ulicę droga rowerową. 74 – letni rowerzysta trafił do szpitala.

 

W środę, 16 września br. około godziny 09.45 na skrzyżowaniu ulic Aleja Rodła i Mickiewicza w Malborku doszło do potrącenia rowerzysty. Jak informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork, 55 – letni kierowca samochodu osobowego marki Honda skręcając z Alei Rodła w prawo na ulicę Mickiewicza, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo przejeżdżającemu na zielonym świetle rowerzyście, który jechał drogą rowerową. W wyniku zderzenia, 74 – letni rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Teraz śledczy z malborskiej komendy będą szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 

 

 

 

 

Informacji udzieliła: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gogo
Gogo 17.09.2020, 22:57
Wina rowerzysty bo jechał po przejściu dla pieszych.
piast
piast 17.09.2020, 22:31
Policja była szybciej niż wypadek.
Pieszy
Pieszy 17.09.2020, 19:50
.............................zabrać uprawnienia rowerzyście a kierowcę nagrodzić za empatię. Mógł gościa rozjechać a jednak tego nie zrobił.
Taka jest prawda.
Taka jest prawda. 17.09.2020, 15:25
Ze względu na brak poszanowania prawa przez kierowców aut oraz ich notoryczny brak kultury, bezpieczniej dla rowerzystów jest przejść przez takie przejście niż przejechać.
winny rowerzysta
winny rowerzysta 17.09.2020, 15:15
Rowerzysta wjechał na pasy dla pieszych nie na przejazd dla rowerów, widać jak jedzie chodnikiem od Jasnej wjeżdża na mostek i przejeżdża rowerem przez przejście dla pieszych. Przejazd dla rowerów jest po drugiej stronie przejścia. Rowerzysta w tym przypadku ( a wcześniej nie korzystał z drogi dla rowerów ) powinien rower przeprowadzić. Co do rowerzystów a zwłaszcza tych pseudokolarzy przypominam, że jeżeli jest wzdłuż drogi ścieżka dla rowerów macie jechać ścieżką nie intersuje mnie, że trenujecie ...przepisy nie dzielą Was na rowerzystów czy kolarzy, więc na ścieżkę ... Jakby jeden z drugim zobaczył samochód na ścieżce to by dopiero była afera a sami możecie łamać przepisy ?
xs
xs 17.09.2020, 14:32
rowerzyści powinni schodzić z rowerów jeżeli chcą się dostać na drugą strornę chodnika. Nikt nie jest w stanie przewidzieć gdzie się jaśnie panu zachce jechać
Andrzej
Andrzej 17.09.2020, 15:19 (odpowiedź do xs)
Trudno się nie zgodzić.
meiw
meiw 17.09.2020, 13:44
Piszecie, że rowerzysta prawidłowo przejeżdżał i pytacie czyja wina?