Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

24 – godzinny marsz Nordic Walking i zbiórka funduszy dla Szymona z Nowej Wsi Malborskiej.

24 – godzinny marsz Nordic Walking i zbiórka funduszy dla Szymona z Nowej Wsi Malborskiej. fot. Organizator
To będzie wyjątkowe wydarzenie. 24 – godzinny marsz Nordic Walking na trasie Sztum Zamek – Malbork tzw. plaża wojskowa, którego dochód wesprze zbiórkę środków na zakup dziecięcego wózka inwalidzkiego dla Szymona Żołdaka z Nowej Wsi Malborskiej. Każdy może wziąć udział w wydarzeniu i dorzucić przysłowiową cegiełkę.

 

Szymon Żołdak ma jedenaście lat i od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Stan Szymona jest bardzo poważny, ponieważ od urodzenia wymaga stałej, intensywnej i różnorodnej rehabilitacji. Chłopiec nie jest w stanie samodzielnie wykonać najprostszych czynności, nie chodzi, nie siedzi i nie mówi. Jest pod opieką wielu poradni, w większości mieszczących się w Trójmieście. Od kilku lat jest również wychowankiem Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczego w Lasowicach Wielkich i podopiecznym Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Koszty dojazdu na wszelkiego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne oraz koszty ponoszone w związku z zakupem specjalistycznego sprzętu są bardzo wysokie. Obecnie rodzina jest w trakcie zbierania środków na zakup wózka inwalidzkiego odpowiedniego do schorzenia Szymona, który jest niezbędny do jego codziennego funkcjonowania.

 

 

 

 

Marsz w godzinach od 8 do 8.

W sobotę, 26 września br. o godzinie 8 wystartuje marsz Nordic Walking spod sztumskiego zamku. Zakończy się następnego dnia o godzinie 8. Odbędzie się na trasie Sztum Zamek - Malbork tzw. plaża wojskowa. Długość trasy wynosi około 19 km drogami utwardzonymi i leśnymi, przebiegającymi pośród lasów Dolnego Powiśla (woj. pomorskie), które gwarantują malownicze widoki i doznania. Organizatorzy, Rafał Błądek i Anna Kosińska zachęcają wszystkich chętnych do wzięcia udziału i wsparciu zbiórki, bo „każdy rodzaj aktywności jest mile widziany”. Chętni mogą dołączyć się w Sztumie i/lub w Malborku, aby uczestniczyć w wydarzeniu i przebyć trasę w całości lub w części.

 

 

 

 

Zbiórkę środków można wesprzeć, wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą" 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem wpłaty 8652 Szymon Żołdak.

Pod adresem https://r82.com.pl/produkty/siedzenie/kudu/ opis wózka, na który zbierane są fundusze.

 

 

 

Informacja i zdjęcie organizatora wydarzenia

Organizator
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.