Wydanie nr 139/2022, Czwartek 19.05.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

IN MEMORIAM XIX Festiwal Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie.

  • Wydanie nr 139/2022
  • 24 sierpnia 2020, 11:23
  • Józef Golicki, organizator festiwalu
  • KulturaZapowiedzi
IN MEMORIAM XIX Festiwal Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie. fot. Józef Golicki, organizator festiwalu
IN MEMORIAM Festiwal Grzegorza Ciechowskiego odbywa się w Tczewie od 2002 r. Po nagłej, niespodziewanej śmierci Grzegorza Ciechowskiego w grudniu 2001 r. postanowiono zorganizować w rodzinnym mieście artysty, imprezy upamiętniające tą wybitną postać polskiej kultury popularnej, upowszechniające jego twórczość i promujące młodych wokalistów oraz muzyków. Od 2006 r. w ramach Festiwalu odbywa się Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, w którym artyści proponują własne interpretacje i aranżacje utworów z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego. Pomimo skromnego budżetu Festiwal ma duże grono zwolenników. Oprócz przyjaciół, kolegów artysty i mieszkańców Tczewa w imprezie uczestniczą fani twórczości Grzegorza Ciechowskiego z Polski, a nawet z zagranicy. Utwory artysty opracowują, aranżują i potem wykonują muzycy z Warszawy, Łodzi, Poznania, Trójmiasta, Lublina, Wrocławia, Torunia, Zielonej Góry, Krakowa, Szczecina, Bydgoszczy, Katowic i wielu mniejszych miast. Te piosenki potem na stałe wchodzą do repertuaru uczestników Festiwalu.

 

IN MEMORIAM XIX Festiwal Grzegorza Ciechowskiego odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia br. na sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie od godziny 18. W programie, prócz koncertu finałowego XIV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, znalazł się również koncert zespołu Golden Life oraz koncert specjalny „Wielki hipnotyzer” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress. Wśród wykonawców finałowego koncertu XIV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego usłyszymy Ewę Falkowską i Szymona Czarneckiego, Franka Olszewskiego z zespołem, duet Kwiatki, Mateusza Gołaszewskiego, zespół Roxana Tutaj & Good Omen, Snowblind, Dżaman oraz VHS.

 

 

 

 

Jurorami Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego są m. in. muzycy związani z Grzegorzem Ciechowskim - Sławomir Ciesielski i Adam Wendt. Imprezie od początku patronuje Samorząd Miasta Tczewa, a festiwal jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Tczew przeznaczonych na realizację zadania publicznego pt. „Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego”. Sponsorami imprezy od wielu lat są firmy z Tczewa - ZWiK, ZUOS i oddział Banku Spółdzielczego, Apator-Metrix i Starostwo Powiatowe w Tczewie.

 

 

 

 

W dniach 26 sierpnia – 30 września br. w Fabryce Sztuk w Tczewie będzie można obejrzeć wystawę pt. „Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego”.


 


 


 

Informację i materiały prasowe przekazał Józef Golicki, organizator festiwalu

Józef Golicki, organizator festiwalu
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.