Wydanie nr 224/2022, Piątek 12.08.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztumscy strażacy wzięli udział w zawodach Toughnes Firefighter Challenge Płock 2020.

  • Wydanie nr 224/2022
  • 18 sierpnia 2020, 20:52
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Sztumscy strażacy wzięli udział w zawodach Toughnes Firefighter Challenge Płock 2020. fot. KP PSP Sztum
Wyjątkowe widowisko mieli okazję zobaczyć wszyscy, którzy w niedzielę ubiegłego tygodnia odwiedzili Stary Rynek w Płocku, bowiem od godzin porannych odbywały się tam ogólnopolskie zawody strażackie Toughnes Firefighter Challenge Płock 2020. Wśród zawodników znaleźli się strażacy ze Sztumu, którzy finalnie zajęli wysokie lokaty.

 

W niedzielę, 9 sierpnia br. o godzinie 9 na Starym Rynku w Płocku rozpoczęły się zawody strażackie, zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Starych Gałkach pow. płocki. Po raz pierwszy na płockiej starówce miały miejsce zmagania o miano najtwardszego strażaka odbywające się w ogólnoświatowej formule Firefighter Combat Challenge. Wśród zawodników znalazła się sztumska drużyna - Elita Fcc Team Sztum, która pokazała wysoką formę rywalizując na torze z zawodnikami z całego kraju, a także Czech i Węgier. Zawodnicy startowali w pełnym umundurowaniu bojowym. Wśród zadań, jakie mieli do wykonania strażacy, znalazło się m. in. przeciągnięcie manekina o wadze około 80 kg na odległość 30 m, przeciągnięcie napełnionej wodą linii gaśniczej oraz strącenie wyznaczonego celu, wniesienie węży strażackich o wadze około 20 kg na szczyt wieży czy wciągnięcie na linie ratowniczej pakietu węży strażackich i umieszczenie ich w pojemniku.

 

 

 

 

Wysokie miejsca drużyny ze Sztumu.

Zawodnicy Elita Fcc Team Sztum startowali w kategoriach indywidualnych, biegach tandemowych oraz w kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych. W kategorii indywidualnej 7 miejsce z czasem 1:40:33 zajął Piotr Spiżewski z KP PSP Sztum, który podkreślił, że jest to jego mały rekord życiowy. 8 miejsce z czasem 1:42:19 zajął Mateusz Kapszewicz z OSP Krzewsk, a 39 lokatę z czasem 2:23:41 uzyskał Mariusz Łachacz z OSP Stare Miasto. W kategorii tandemów, czyli biegów dwuosobowych, brązowi medaliści Mistrzostw Polski z 2019 r. po kilku błędach technicznych zajęli ostatecznie 5 miejsce.

- „Największą niespodziankę sprawił Mateusz Kapszewicz, wygrywając kategorię OSP” - poinformował mł. ogn. Piotr Spiżewski. - „Ambicje startowe były większe, ale brak możliwości specjalistycznego przygotowania się do zawodów powoduje, że cieszymy się z utrzymanej wysokiej formy. Ogromne podziękowania kierujemy naszemu sponsorowi Firmie ELITA Meble Łazienkowe ze Sztumskiego Pola. Nie zwalniamy i jeszcze mocniej przygotowujemy się do sezonu 2021” - dodaje.

Nam nie pozostaje nic innego, jak pogratulować świetnej formy i życzyć powodzenia w kolejnych startach w zawodach strażackich.
 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum
 

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.