Wydanie nr 267/2020, Środa 23.09.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Finał ogólnopolskiej akcji PCK „Aviva – wsparcie dla osób, które utraciły pracę w wyniku pandemii koronawirusa”.

  • Wydanie nr 267/2020
  • 3 sierpnia 2020, 10:20
  • Okręgowa Służba Więzienna
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Finał ogólnopolskiej akcji PCK „Aviva – wsparcie dla osób, które utraciły pracę w wyniku pandemii koronawirusa”. fot. PCK, Jarosław Wodziński
Zakończyła się ogólnopolska akcja Polskiego Czerwonego Krzyża pn. „Aviva – wsparcie dla osób, które utraciły pracę w wyniku pandemii koronawirusa”. Wsparcie uzyskało 200 rodzin z powiatów malborskiego i sztumskiego, które w wyniku pandemii koronawirusa nagle zostały bez środków finansowych.

 

Od 10 do 31 lipca br. w Powiatowych Urzędach Pracy w Malborku, Sztumie i Dzierzgoniu 200 rodzin, które w wyniku pandemii koronawirusa nagle zostały bez środków finansowych, uzyskały wsparcie. Akcja skierowana była do rodzin, w których osoby w wieku 25-60 lat w okresie od połowy marca do końca czerwca br. utraciły pracę z powodu pandemii lub osoby, które prowadziły własną działalność i zmuszone zostały do jej zamknięcia lub zawieszenia. Dla takich rodzin przygotowane zostały paczki z artykułami żywnościowymi i higienicznymi. Akcja była realizowana w maju, czerwcu i lipcu br. przez oddziały okręgowe i rejonowe PCK w całej Polsce. Grupa docelowa to 3440 rodzin.

 

 

 

 

Funkcjonariusze Służby Więziennej regularnie wspierają Oddział Rejonowy PCK w Malborku w udzielaniu pomocy materialnej osobom potrzebującym. Wcześniej była to pomoc żywnościowa dla osób ubogich, akcja oddawania krwi czy dystrybucja paczek dla seniorów.

- „Teraz, gdy epidemia odebrała wielu ludziom możliwość zarabiania, przez co więcej rodzin potrzebuje bezpośredniego wsparcia i zgłasza się do placówek PCK nadal pomagamy, bo tak trzeba” – mówi Jarosław Wodziński.

 

 

 

 

 

Informację przekazał: mjr Marek Stuba, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej

Zdjęcia: PCK, Jarosław Wodziński

 

Okręgowa Służba Więzienna
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ela
Ela 03.08.2020, 20:10
Dziękujemy.