Wydanie nr 344/2022, Sobota 10.12.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Polidor, Brajan Daniel, Judyta, Maria, Andrzej, Julia, Switun, Unierad, Unirad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborskie Święto Policji w cieniu epidemii koronawirusa.

  • Wydanie nr 344/2022
  • 27 lipca 2020, 09:52
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malborskie Święto Policji w cieniu epidemii koronawirusa. fot. KPP Malbork
W czwartek w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Tego dnia w malborskim garnizonie 32 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne, wręczono również odznaczenia i wyróżnienia. Ceremonii przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Malborku, insp. Michał Zapolski, który z okazji obchodzonego święta wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym złożył podziękowania za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu.

 

W czwartek, 23 lipca br. w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Z uwagi na szczególne obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa i obowiązującymi restrykcjami, tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w ograniczonym gronie. O godzinie 12 w auli malborskiej komendy rozpoczęła się uroczysta akademia, podczas której wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne, medale i wyróżnienia. Ceremonii przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Malborku, insp. Michał Zapolski. Dowódcą uroczystości był Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Malborku, kom. Tomasz Czerwiński.

 

 

 

 

Awansowało 32 funkcjonariuszy.

Z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Malborku awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało 32 funkcjonariuszy. Podczas uroczystości Komendantowi Powiatowemu Policji w Malborsku, insp. Michałowi Zapolskiemu oraz Prezesowi Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Malborku, Jerzemu Sekuła wręczono odznaczenia „Za Zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych”. Jeden z policjantów został również odznaczony medalem „Za Zasługi dla NSZZ Policjantów Województwa Pomorskiego”. W uznaniu za długoletnie zaangażowanie Komendant Powiatowy Policji w Malborku z okazji jubileuszu 25 i 20 lat służby wyróżnił 4 funkcjonariuszy. Dodatkowo wyróżnienia wręczono również 3 policjantom, którzy dbali o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Stare Pole.

 

 

 

 

Podziękowania dla całej społeczności malborskiej komendy.

Podczas uroczystości odczytane zostały listy skierowane do policjantek, policjantów i pracowników cywilnych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Kamińskiego, Komendanta Głównego Policji, gen. insp. Jarosława Szymczyka oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, nadinsp. Andrzeja Łapińskiego. Na zakończenie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Malborku podziękował policjantom za ich zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków w codziennej służbie i pracownikom Policji za sumienną i rzetelną pracę, szczególnie w ostatnim okresie, w którym na policjantach spoczywały dodatkowe zadania związane z COVID-19. Komendant podziękował również przedstawicielom władz samorządowych za bardzo dobrą współpracę i ich wsparcie.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.