Wydanie nr 224/2022, Piątek 12.08.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przy szpitalu powiększył się parking.

Z problemem wolnych miejsc parkingowych zmagają się mieszkańcy każdego większego miasta. O ile na płatnych parkingach zawsze znajdzie się wolne miejsce, o tyle na bezpłatnych graniczy to często z cudem. Dotyczy to również pacjentów szpitala i osób, które przyjeżdżają w odwiedziny. Często bywa tak, że szukając wolnego miejsca, w rezultacie parkujemy gdziekolwiek, nawet w dużej odległości od naszego celu wizyty. Jednak mieszkańcy naszego miasta nie muszą już martwić się o wolne miejsca parkingowe pod szpitalem, ponieważ parking został powiększony o kilka miejsc.

 

Do niedawna ulica Gabrieli Zapolskiej przy szpitalu w Malborku była drogą dwukierunkową, a co za tym idzie – stanowiła często nie lada wyzwanie dla wielu kierowców ze względu na zaparkowane samochody często po dwóch stronach jezdni. Dodajmy, że wyjazd z tej ulicy na krajową 55 nie należał do najłatwiejszych. Paweł Chodyniak, prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku w rozmowie z nami przyznał, że dzięki temu, że ulicę Zapolską zamknięto i zmniejszył się ruch drogowy w tym miejscu, możliwe okazało się wygospodarowanie miejsca na kolejny parking pod szpitalem. Po wyburzeniu murku dzielącego teren szpitala od ulicy Zapolskiej, można parkować zarówno na tej ulicy, jak również po drugiej stronie, wjeżdżając od ulicy Słowackiego na teren szpitala.

Nowy parking na 10 miejsc postojowych powstał od strony ulicy Zapolskiej i tyle miejsc znajduje się vis a vis niego, na terenie należącym do szpitala – do niedawna zasłoniętego murkiem. Dzięki współpracy Powiatowego Centrum Zdrowia i Urzędu Miasta w Malborku, wolnych miejsc parkingowych przy szpitalu na pewno nie zabraknie.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Leon
Leon 19.06.2020, 16:21
Nie cieszcie się aż tak ,bo za chwilę urzedasy obudzą się i postawią jeszcze parkometry, albo co gorsza oddadzą we władanie prywaciarzowi tak jak na dworcu
Andrzej
Andrzej 19.06.2020, 14:49
O kilka ?.....
mk
mk 19.06.2020, 13:49
Super!
Jasiek
Jasiek 19.06.2020, 13:27
w końcu !