Wydanie nr 167/2021, Środa 16.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Film swojej brawurowej jazdy wrzuciła do internetu. Teraz odpowie przed sądem.

  • Wydanie nr 167/2021
  • 17 czerwca 2020, 12:12
  • KMP Elbląg
  • Na sygnale
Film swojej brawurowej jazdy wrzuciła do internetu. Teraz odpowie przed sądem. fot. KMP Elbląg
Pewna 20-latka z Elbląga zamieściła na portalu społecznościowym film, na którym widać jak kierując samochodem, przekracza dozwoloną prędkość. Kobieta jechała ulicą Płk. Dąbka w Elblągu, gdzie ograniczenie jest do 50 km/h, z prędkością 90 km/h i szybciej. W pewnym momencie na liczniku auta pojawiło się 118 km/h.

 

Na skrzynkę mailową Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wpłynęło zawiadomienie od osoby, która zauważyła na jednym z portali społecznościowych film „wrzucony” przez młodą kobietę. Sprawa trafiła do policjantów z wydziału zajmującego się wykroczeniami. Ci z kolei najpierw sięgnęli po miejski monitoring. Z konta społecznościowego nie dało się ustalić danych kobiety. Gdy funkcjonariusze przejrzeli nagrania z kamer monitoringu, zauważyli, że samochód, który w tym czasie poruszał się ulicą Płk. Dąbka pochodzi z wypożyczalni. Stamtąd też uzyskano dane osoby, która pojazd wypożyczała, a także zapis GPS. Ten ostatni pokrywał się z trasą zabezpieczoną na monitoringu. Ustalona kobieta została wezwana do komendy, jako popełniająca wykroczenie. 20-latka nie spodziewała się, że przez swoje zachowanie (przekroczenie prędkości oraz zamieszczenie filmu w internecie) poniesie odpowiedzialność. Nie umiała wyjaśnić, dlaczego jechała tak szybko. Film zamieściła na portalu, by pochwalić się przed znajomymi. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy na 3 miesiące.

- „Mając na uwadze, że czyny, których dopuściła się 20-latka to poważne wykroczenia mające bezpośredni wypływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także wysoce szkodliwe społecznie, ustalono karę grzywny w wysokości 2 tys. zł” – powiedziała policjantka prowadząca czynności w sprawie o wykroczenie. Materiał z policyjnych ustaleń trafi teraz do sądu i to tam zapadnie ostateczna decyzja, co do wysokości grzywny.

 

 

 

 

 

Informację, zdjęcie i film przekazał: kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

 

KMP Elbląg
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.