Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

ZSP3 „Szkołą wolną od dopalaczy”.

  • Wydanie nr 213/2021
  • 16 czerwca 2020, 11:12
  • ZSP3 Malbork
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
ZSP3 „Szkołą wolną od dopalaczy”. fot. ZSP3 Malbork
W roku szkolnym 2019/20 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku przystąpił do ogólnopolskiego konkursu - projektu pn. „Szkoła wolna od dopalaczy”, zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. W wyniku realizacji zadań określonych przez organizatora konkursu, ZSP3 uzyskał tytuł: „Szkoła wolna od dopalaczy”.

 

W okresie od września 2019 r. do lutego 2020 r. przeprowadzono w szkole szereg działań przewidzianych regulaminem konkursu. Głównym ich celem było poszerzenie wiedzy uczniów na temat zagrożeń związanych z tzw. dopalaczami, a także promowanie wśród młodzieży właściwych postaw wobec tych niebezpiecznych substancji. W trakcie realizacji projektu młodzież miała okazję zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również rozwinąć umiejętności radzenia sobie w sytuacji zagrożeń. Warto podkreślić, że tak ważny temat, jakim jest problem szkodliwości narkotyków , dopalaczy , dzięki realizacji zadań konkursowych trafił do całej społeczności szkolnej - działania skierowane były również do nauczycieli i rodziców.

 

 

 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 od lat stawia na profilaktykę – to ważne, aby uczniowie byli świadomi zagrożeń dotyczących substancji psychoaktywnych – jednak udział w projekcie spowodował jeszcze większą intensywność i różnorodność działań podjętych
w tym obszarze. Pomyślny wynik konkursu to rezultat wysiłków podjętych przez specjalistów szkolnych, nauczycieli, zaangażowania uczniów, a także współpracy ze wspomagającymi szkołę malborskimi instytucjami, tj. Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczną, Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień oraz Komenda Powiatowa Policji. Zdobyty tytuł nie tylko cieszy, ale również zobowiązuje. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów, działania profilaktyczne związane z tematyką szkodliwości substancji psychoaktywnych, w tym tzw. dopalaczy, będą w szkole w różnych formach kontynuowane.

 

 

 

 

Informacja prasowa ZSP3 Malbork

 

ZSP3 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Uczeń
Uczeń 16.06.2020, 13:40
Dyrekcja żyje w innym świecie !