Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kajakarze w wodzie - akcja ratunkowa na wodach Zatoki Gdańskiej.

  • Wydanie nr 213/2021
  • 12 czerwca 2020, 13:57
  • OSP Jantar
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Kajakarze w wodzie - akcja ratunkowa na wodach Zatoki Gdańskiej. fot. OSP Jantar
Do zdarzenia doszło w czwartek na wodach Zatoki Gdańskiej. Zastępy OSP Jantar brały udział w akcji ratowniczej kajakarzy, którzy wpadli do wody. Mimo zastawionego wjazdu na drogę ratunkową, strażakom udało się dotrzeć do celu.

 

Na profilu społecznościowym Ochotniczej Straży Pożarnej w Jantarze czytamy, że ich zastępy zadysponowane zostały w czwartek, 11 czerwca br. do akcji ratunkowej w obrębie Zatoki Gdańskiej, gdzie osoby pływające na kajakach wpadły do wody i potrzebna była im pomoc. 

- ”Na miejsce udaliśmy się dwoma quadami i samochodem terenowym z łodzią. Wczorajsze warunki pogodowe były naprawdę wymagające, tak samo jak nasza plaża, która wczoraj pokazała jak trudny jest to teren do działań” - poinformowali ratownicy z OSP Jantar.

Na miejscu obecni byli strażacy z KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim, grupa wodno - nurkowa z PSP, a także ratownicy z Brzegowej Stacji Ratownictwa Morskiego w Sztutowie. Ci ostatni również brali udział w akcji ratunkowej. - “Serdeczne podziękowania dla chłopaków z SAR Sztutowo za pomoc, gdyż ich działania na wodzie to majstersztyk i poziom, do którego nieustannie staramy się dążyć” - napisali ratownicy z OSP Jantar na swoim profilu. Wszyscy kajakarze, którzy wpadli do wody, zostali uratowani i cali oraz zdrowi przetransportowani na brzeg.

 

 

 

 

Apel do wypoczywających na plażach.

Strażacy z OSP Jantar apelują do mieszkańców i turystów wypoczywających na plażach Mierzei Wiślanej, by zwracali szczególną uwagę na miejsca, w których parkują swoje samochody. W czwartek wjazd na drogę ratunkową był zablokowany przez dwa auta i w związku z tym ratownicy zmuszeni byli do pokonania drogi dłuższej o 5 km. Jeżeli wypoczywający zauważą wjeżdżające samochody ratownicze, powinni umożliwić ratownikom dojazd do wody i ich przejazd brzegiem. Pamiętajmy, że w ratowaniu ludzkiego życia liczy się każda sekunda.

 

 

 

 

Nie bądźmy obojętni na innych!


 

 

 

 

OSP Jantar
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Strażak
Strażak 13.06.2020, 08:05
Czy samochód zaparkowany na zakazie można uszkodzić w ramach akcji ratowniczej ? Mój kolega mówi, że można i wgniata kolanem drzwi.
nie-strażak
nie-strażak 14.06.2020, 22:06 (odpowiedź do Strażak)
Zgadzam się, ale ja bym chętnie uszkodził "przypadkiem" - przesuwając to auto większym - ratowniczym pojazdem