Wydanie nr 207/2021, Poniedziałek 26.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Anna, Mirosława, Grażyna, Krystiana, Bartłomieja, Hanna, Sancja, Joachim
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

ZSP3 w Malborku z certyfikatem Przedsiębiorczej Szkoły.

  • Wydanie nr 207/2021
  • 9 czerwca 2020, 16:28
  • ZSP3 Malbork
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
ZSP3 w Malborku z certyfikatem Przedsiębiorczej Szkoły. fot. ZSP3 Malbork
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku zdobył certyfikat w Ogólnopolskim Konkursie „Przedsiębiorcza szkoła – przedsiębiorczy uczeń”, zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

 

Szkoła w okresie od 31 października 2019 r. do 31 marca 2020 r. brała udział w konkursie, którego celem jest rozwijanie przedsiębiorczości wśród uczniów oraz trening twórczego myślenia, jako element zwiększenia ich potencjału. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu było uzyskanie co najmniej 80 punktów za 4 spośród 8 zadań. Jury Konkursowe oceniało punktowo każde zadanie w skali od 1 do 10.

 

 

 

 

W czasie trwania konkursu zrealizowano kilka działań.

Przeprowadzono loterię fantową z udziałem rzeczy z recyklingu, rękodzieł, zabawek zalegających w domu. Cel loterii – charytatywny, dla osoby potrzebującej lub na rzecz szkoły. „Uczeń częścią społeczności szkolnej”, czyli kształtowanie postawy otwartości na potrzeby innych (w formie pomocy uczniowskiej/koleżeńskiej, zbiórek charytatywnych, wolontariatu). Racjonalne gospodarowanie w życiu codziennym. Zdobywanie, zarządzanie i oszczędzanie, np. w formie zbiórki makulatury, nakrętek itp. Organizacja pracy dla osiągnięcia zysku i przedsiębiorczego wykorzystania. Planowanie dalszej edukacji – zajęcia  z doradcą zawodowym. Wspólne przygotowanie pracy plastycznej lub technicznej na dowolnie wybrany temat, wykorzystując surowce wtórne, uświadamiając dzieciom potrzebę dbania o środowisko naturalne – kształtowanie kompetencji, inicjatywności i przedsiębiorczości. Mały wolontariat – zorganizowanie akcji charytatywnej w dowolnej formie i na wybrany cel, angażując uczniów i ich rodziny do udziału w akcji. Udział w kursie e-lerningowym „Przedsiębiorcza szkoła – przedsiębiorczy uczeń”.

 

 

 

 

Gwarancja sukcesu w życiu zawodowym.

Konkurs „Przedsiębiorcza szkoła – przedsiębiorczy uczeń” to przedsięwzięcie, którego realizacja wybranych przez szkołę punktów, przebiegało w sposób sprawny i zaplanowany wcześniej w planie pracy szkoły. Każde zadanie rozwijało wśród uczniów przedsiębiorczość, pokazało ich wrażliwość oraz troskę o otaczające nas środowisko naturalne. Połączenie innowacyjności z przedsiębiorczością, którą młodzi ludzie wykazali się przy realizacji zadań, to niewątpliwie czynnik, który będzie gwarancją ich sukcesu w przyszłym życiu zawodowym.

 

 

 

 

Koordynatorem konkursu z ramienia szkoły była Ewa Sajkowska, ale nie odbyłby się on, gdyby nie zaangażowanie całej zbiorowości szkolnej oraz administracji i obsługi. Duże podziękowania ZSP3 w Malborku kieruje także do współpracujących od lat ze szkołą instytucji – Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malborku i Miłoradzu.

 

 

 

 

 

Informacja prasowa ZSP3 Malbork

ZSP3 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.