Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. W wyniku dachowania dwie osoby trafiły do szpitala.

Malbork. W wyniku dachowania dwie osoby trafiły do szpitala. fot. KP PSP Malbork
Do zdarzenia doszło w środę w godzinach popołudniowych na drodze powiatowej z Szawałdu do Malborka. W wyniku dachowania samochodu osobowego dwie osoby trafiły do szpitala.

 

Dyżurny SKKP w Malborku zgłoszenie o wypadku drogowym otrzymał w czwartek, 21 maja o godzinie 17.05. Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia okazało się, że samochód osobowy marki Audi leży przewrócony na dachu na drodze powiatowej, blokując jeden pas ruchu. Autem podróżowały 4 osoby – 17 – letnia dziewczyna i trzech 20 - letnich mężczyzn. W momencie przyjazdu służb ratunkowych wszyscy poszkodowani znajdowali się poza pojazdem, przytomni z lekkimi obrażeniami ciała.

 

 

 

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz udzieleniu KPP poszkodowanym. Ratownicy przekazali poszkodowaną dziewczynę i jednego z mężczyzn dla ZRM. Ze względu na ich stan, zostali przewiezieni do szpitala. Pozostali mężczyźni odmówili wizyty w szpitalu. Strażacy usunęli auto na pobocze drogi i przeprowadzili sorpcję oraz neutralizację płynów eksploatacyjnych.

 

 

 

 

Funkcjonariusze policji pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 20 - letni mężczyzna, kierujący Audi, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, dachował i uderzył w przydrożne drzewo. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Mundurowi wykonali oględziny, rozpytali świadków, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną. Audi zostało odholowane na policyjny parking. Teraz śledczy, na podstawie zebranych śladów, szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego wypadku.

W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Malbork. 1 zastęp z OSP Lasowice Wlk. i 1 zastęp z OSP Szawałd.

 

 

 

 

 

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork.

Zdjęcia: KP PSP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Intrenauta
Intrenauta 22.05.2020, 15:41
Lekka przesada z tym że 4 samochody straży pożarnej do jednego małego wypadku ? Nudzą się chyba panowie strażacy w remizie ???? Do palącego się śmietnika to teraz 1 zastęp zawodowy i ze 2 OSP chyba :)