Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Służymy pomocą – mamy to we krwi” - funkcjonariusze Służby Więziennej z Malborka oddali ponad 19 litrów krwi.

  • Wydanie nr 216/2021
  • 8 maja 2020, 07:57
  • Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej
  • Na sygnale
„Służymy pomocą – mamy to we krwi” - funkcjonariusze Służby Więziennej z Malborka oddali ponad 19 litrów krwi. fot. Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej
Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa, misji. Oddając krew ratujemy czyjeś życie.

 

Celem akcji „Służymy pomocą – mamy to we krwi” jest zapewnienie dostępności krwi dla szpitali oraz propagowanie idei honorowego oddawania krwi wśród funkcjonariuszy Służby Więziennej, a także pozostałych formacji mundurowych oraz ich rodzin oraz osób cywilnych. Sytuacja związana z zagrożeniem epidemicznym nie jest łatwa, ale funkcjonariusze Służby Więziennej nie pozostali obojętni. Wśród grona z okręgu gdańskiego 118 funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa oddało ponad 55 litrów krwi.

 

 

 

 

 

 

Służą pomocą, bo mają to we krwi.

W akcji „Służymy pomocą – mamy to we krwi” wzięło udział 118 funkcjonariuszy Służby Więziennej okręgu gdańskiego, w tym 43 z Zakładu Karnego w Malborku. Łącznie funkcjonariusze oddali ponad 55 litrów krwi, z czego 19 350 ml sami malborscy.

Pandemia nie zmniejsza zapotrzebowania na krew, wręcz przeciwnie. W związku z dyskwalifikacją określonej liczby dawców nasza krew jest jeszcze bardziej potrzebna. W związku z dodatkowymi procedurami oddawanie krwi jest nadal bezpieczne. Na chwilę obecną nie ma dowodów ani potwierdzonego przypadku na to, że wirusy z koronawirusów mogą być przekazane biorcy w trakcie transfuzji krwi w szpitalu.

 

 

 

 

 

 

Funkcjonariusze Służby Więziennej, którzy są honorowymi dawcami krwi i szpiku zachęcają wszystkich do pomagania właśnie w ten sposób. To nic nie kosztuje, a można tak wiele zrobić dla drugiego człowieka.

 

 

 

 

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: mjr Marek Stuba, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej


 

Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.