Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kompania Gaśnicza z województwa pomorskiego wyruszyła na ratunek do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

  • Wydanie nr 213/2021
  • 23 kwietnia 2020, 13:08
  • Remiza.pl
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Kompania Gaśnicza z województwa pomorskiego wyruszyła na ratunek do Biebrzańskiego Parku Narodowego. fot. biebrza.org.pl
To już piąty dzień walki z pożarem, który trawi basen środkowy Biebrzańskiego Parku Narodowego. Mieszkaniec Kopytkowa w niedzielę, 19 kwietnia br. około godziny 19.27 zauważył uciekające łosie, a następnie unoszący się słup dymu. Mimo natychmiastowo podjętej akcji gaśniczej, pożar w szybkim tempie rozprzestrzeniał się we wszystkich kierunkach i zaczął zagrażać pobliskim wsiom i cennym siedliskom w Parku.

 

W ciągu zaledwie 24 godzin, pomimo zaangażowania samolotów zrzucających wodę oraz kilkunastu jednostek SP i służb Parku, powierzchnię spaloną oszacowano na 1400 ha. Wydawało się, że pożar będzie stopniowo opanowywany, jednak w kolejnych dniach ogień rozprzestrzeniał się. Palą się nieużytki, zarośla wierzbowe i trzcinowiska, do których nie ma dróg dojazdowych, trzeba dojść pieszo ze sprzętem. Nawet po powierzchownym ugaszeniu płomieni, na torfowiskach podmuchy wiatru rozdmuchują ogień na nowo. Najgorszym niebezpieczeństwem jest zagrożenie lasów i torfowisk.

 

 

 

 

Pomoc napływa z całego kraju. W nocy z środy na czwartek (22/23 kwietnia br.) z Nowego Dworu Gdańskiego wyjechała Kompania Gaśnicza COO „HEWELIUSZ” z województwa pomorskiego, składająca się z 70 strażaków i 20 samochodów. Strażacy wyruszyli na pomoc w gaszeniu pożaru Biebrzańskiego Parku Narodowego.

 

 

 


 

Informacja i wideo: Fb Polski Serwis Pożarniczy – Remiza.pl

Informacja i zdjęcia: biebrza.org.pl


 

Remiza.pl
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ojciec
Ojciec 23.04.2020, 13:20
....................................w ramach pomocy technicznej dla Rządu PIS i skonsolidowania finansów publicznych przekaże 3 pakiety wyborcze /mój, żony i córki studentki/ rodzinie wielodzietnej bezinteresownie.