Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Osobówka rozerwana na dwie części. Śmiertelny wypadek pod Kościeleczkami.

Osobówka rozerwana na dwie części. Śmiertelny wypadek pod Kościeleczkami. fot. KP PSP Malbork
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotni wieczór. Na drodze powiatowej prowadzącej z Kościeleczek do Malborka osobówka uderzyła w drzewo rozrywając się na dwie części. Kierowca zginął na miejscu.

 

Dyżurny SKKP w Malborku zgłoszenie o wypadku drogowym w Malborku Kałdowie otrzymał w sobotę, 18 kwietnia br. o godzinie 20.40. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Malbork i zastęp OSP Stogi.

Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy VW Golf III, który uderzył w przydrożne drzewo. Samochód rozerwał się na dwie części, przód pojazdu znajdował się na poboczu drogi na ścieżce rowerowej, natomiast tył pojazdu na polu po tej samej stronie drogi. Samochodem podróżował jedynie kierowca, 42 - letni mężczyzna, mieszkaniec Szawałdu. W chwili przyjazdu strażaków, poszkodowany był zaintubowany i restytuowany przez dwóch żołnierzy, z których jeden jest ratownikiem medycznym i posiadał torbę z odpowiednim wyposażeniem. Droga została zablokowana przez pojazdy służb.

 

 

 

 

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w pojeździe, a także oświetlili teren akcji i rozstawili parawan. Ratownicy przystąpili do resuscytacji poszkodowanego, użyli AED. Po dojeździe na miejsce ZRM, lekarz zbadał poszkodowanego i stwierdził zgon mężczyzny. Ratownicy przeszukali pobliski teren celem wykluczenia udziału kolejnych uczestników wypadku.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierowca z niewyjaśnionych przyczyn na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu zdarzenia, przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków, a także sporządzili dokumentację fotograficzną. Ciało mężczyzny przewieziono na sekcję zwłok, a jego samochód zabezpieczono na parkingu policyjnym. Teraz śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

 

 

Zdjęcia: KP PSP Malbork

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Obserwator
Obserwator 23.04.2020, 10:17
Często widzę jak jeżdżą kierowcy śpieszą się dobra rada kierowco zwolnij .
Znajoma
Znajoma 20.04.2020, 23:19
Zulus [*]
Izabela
Izabela 20.04.2020, 19:27
Zbynio
Z
Z 20.04.2020, 19:04
Zbyszku, dlaczego?
Szawałd
Szawałd 20.04.2020, 15:49
Leon [*]