Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

ZA MORDERSTWO W LISEWIE MALBORSKIM UNIKNIE DOŻYWOCIA? - 08.03.2014

ZA MORDERSTWO W LISEWIE MALBORSKIM UNIKNIE DOŻYWOCIA? - 08.03.2014 fot. TVN24

Adwokat Piotra Trojaka skazanego na karę dożywotniego więzienia oraz 10 lat pozbawienia praw obywatelskich za zabójstwo 10-letniego chłopca zapowiada apelację od wyroku. – Informuje TVN24. Trojak przyznał się przez co inny niewinny człowiek mógł wyjść na wolność. Ważne, żeby sąd zastanowił się nad tą karą, czy jest ona odpowiednia – powiedział mecenas Borys Laskowski.

 

Trojak został skazany za zabójstwo 10-letniego chłopca we wrześniu 2002 r., w Lisewie Malborskim. Ofierze zadano 17 ciosów nożem. Jak wskazywała prokuratura, zbrodnia miała podłoże seksualne.
- Konsekwencje przyznania do winy Trojaka spowodowały, że z więzienia wyszedł upośledzony umysłowo człowiek, który został w tej sprawie niesprawiedliwie osądzony. Postawa oskarżonego była prawidłowa, Trojak przeprosił rodzinę ofiary, podkreślał w toku całego procesu, że jego pragnieniem jest szybkie zakończenie tej sprawy – argumentuje mecenas Laskowski.

Według niego w procesie jest wiele okoliczności łagodzących, które powinny wpłynąć na wymiar kary. – Sąd apelacyjny powinien zastanowić się też nad tym, że poczytalność tego mężczyzny jest ograniczona. Właściwości tej kary może być nieodpowiednia – tłumaczył adwokat.

Niezależnie od ewentualnej decyzji sądu apelacyjnego Trojak odbywa już karę za zabójstwo 11-letniego Sebastiana, w 2005 r., w Łęgowie koło Pruszcza Gdańskiego. 37-latek zabił chłopca również na tle seksualnym.  

WIĘCEJ NA TVN24.PL

 

 

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
agula88
agula88 08.03.2014, 19:02
Nie wytrzymam jeśli on wyjdzie to ja już nie wierze w sprawiedliwość