Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Szymankowo. Zderzenie lokomotywy z drezyną, 2 osoby zginęły! 9 marca 2020. Zobacz nadesłane zdjęcia i wideo.

Szymankowo. Zderzenie lokomotywy z drezyną, 2 osoby zginęły! 9 marca… fot. Patryk oraz JRG Malbork/OSP Lichnowy
Do zdarzenia doszło w poniedziałek nad ranem na stacji w Szymankowie. W wyniku zderzenia lokomotywy z pojazdem szynowym obsługi technicznej śmierć na miejscu poniosły dwie osoby. Ruch kolejowy na szlaku Tczew – Malbork został wstrzymany.

AKTUALIZACJA:

W wyniku wypadku kolejowego w Szymankowie śmierć poniosło dwóch pracowników PKP - 56 i 61 - letni mężczyźni. Decyzją prokuratora rejonowego ciała mężczyzn przewieziono do prosektorium na sekcję.

Na forum kolejowym skyscrapercity.com. czytamy, że "podczas wjazdu pociągu relacji Gdynia Port GPA - Malbork prowadzony lokomotywą E186-261 z toru szlakowego nr 1 na tor stacyjny nr 2 nastąpiło najechanie na drezynę awaryjną WMB10-182 (PKP PLK SA – utrzymaniowo - naprawcze), która zjeżdżała z toru zamkniętego nr 2 nie zatrzymując się przy tarczy manewrowej Tm13 i rozpruwając rozjazd nr 26”. Czy oznacza to, że kierujący drezyną popełnił błąd? Policja i prokuratura wyjaśnia okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Dyżurny SKKP w Malborku zgłoszenie o wypadku kolejowym w Szymankowie odebrał w poniedziałek, 9 marca br. o godzinie 4.29. Lokomotywa zderzyła się z pojazdem szynowym obsługi technicznej, w wyniku czego doszło do wykolejenia drezyny. Około 150 metrów od pojazdów strażacy odnaleźli ciało mężczyzny, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Drugą osobę z drezyny znaleźli obok. Dwóch maszynistów z lokomotywy nie odniosło obrażeń.

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W drezynie były przewożone dwie butle z tlenem i jedna z acetylenem, które wypadły podczas zdarzenia. Jednak ich kontrola nie wykazała zagrożenia. Strażacy ewakuowali drugą osobę poszkodowaną i przekazali ZRM będącego na miejscu, jednak lekarz będący na miejscu zdarzenia stwierdził zgon mężczyzny. 

 

W chwili obecnej trwają czynności prowadzone przez policję pod nadzorem prokuratora, które wyjaśnią przyczyny i okoliczności zdarzenia.

W działaniach udział brały 4 zastępy JRG Malbork, 2 zastępy JRG Tczew, zastęp KW PSP Gdańsk, OSP Stogi, OSP Miłoradz, OSP Lichnowy, OSP Szymankowo, OSP Lisewo i OSP Stare Pole.


 

Informacji udzielił kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork

Zdjęcia: OSP Lichnowy, JRG Malbork

Autor nagrania: Patryk

Dodatkowe Zdjęcia: Patryk

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Byłeś świadkiem ważnego i interesującego wydarzenia? Podziel się z nami informacją.

Przekazujemy informacje o wydarzeniach, które dzieją się blisko Was. Informujemy, bawimy i ostrzegamy. Napisz: info @ tvregionalna24.pl

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
pdurka
pdurka 12.03.2020, 21:08
tam widziałem wypadek, początkowo myślałem, że mały samochód spadł z mostu, a okazało się to drezyna, przez te wypadek kilka pociągów zostało odwołane, dopiero o około 9 już jeżdżą pociągi pendolino, potem pociągi pospieszne a na końcu osobowe, wszystkie jeżdżą jednym torem i musieli jechać wolniej w miejscu wypadku.
In.z ruchu
In.z ruchu 12.03.2020, 07:59
Jak znam życie będzie próba obciążenia winą tych którzy zginęli.
Emeryt
Emeryt 15.03.2020, 11:20 (odpowiedź do In.z ruchu)
Nie trzeba na sile szukać winnych, wystarczy odczytać zapis "czarnych skrzynek" urządzeń SRK i będzie jasne kto jechał mimo zakazu podanego na semaforze.
Kolejarz
Kolejarz 10.03.2020, 12:45
Coraz bardziej nabieram przekonania, że błąd popełniła osoba sterująca ruchem kierując drugi pojazd na zajęty już tor. Nie ma innego wytłumaczenia.
Emeryt
Emeryt 15.03.2020, 11:18 (odpowiedź do Kolejarz)
Osoba kierująca ruchem nie przejechała semafora zabraniającego jazdy. Nie rozpruła także rozjazdu, który był ułożony w utwierdzonej drodze przebiegu dla lokomotywy jadącej luzem. Przykra prawda to taka, że drezyny w tym miejscu nie powinno być w tym czasie. Winna czekać na sygnał na semaforze nawet gdyby to miało trwać kilka godzin.
pdurka
pdurka 12.03.2020, 21:10 (odpowiedź do Kolejarz)
też tak myślę, może spał, albo korzystał z telefonu albo był zbyt zmęczony
obserwator
obserwator 09.03.2020, 21:39
Jak widzę takie wypadki lokomotywy z drezyną wypadki samochodowe myślę o zderzaku Lucjana Łągiewki .
różowy miś
różowy miś 09.03.2020, 20:26
Dziwne czy oni się nie widzieli czy drezyna z lokomotywą nie mają jakiś świateł?
Emeryt
Emeryt 15.03.2020, 11:21 (odpowiedź do różowy miś)
Lokomotywa miała światło na semaforze zezwalające na jazdę. Drezyna miała światło nakazujące stać. Kto przewalił semafor ? odpowiedź nasuwa się sama.
różowy miś obserwator
różowy miś obserwator 04.04.2020, 00:29 (odpowiedź do Emeryt)
Byłem wczoraj na spacerze z psem w Starym Polu spacerowaliśmy wzdłuż torów widziałem jak pracownik kolei chodził z jakąś dzidą interesowało go wszystko do okoła tylko nie tory mało tego gdy przechodziliśmy przez przejazd kolejowy który był otwarty czyli my mu nieprzeszkadzalismy w pracy był po drugiej stronie ulicy i się cofnął na moją stronę krzywe ruchy dzidą w stronę mojego psa niewspomne o 2 metrach w związku z koroną wirusem tym się zajmują pracownicy kolei.
różowy miś obserwator
różowy miś obserwator 03.04.2020, 23:59 (odpowiedź do Emeryt)
A może mój pies jest winien że byliśmy dziś na spacerze widzę że pracownicy kolei zajmują się wszystkim do okoła tylko nie torami
różowy miś obserwator
różowy miś obserwator 03.04.2020, 22:07 (odpowiedź do Emeryt)
Moim zdaniem nie jest winny hydraulik czy kominiarz winni są lub mogą być ludzie pracujący na kolei błąd ludzi lub świateł semaforów itd. mogły być tzw.osoby trzecie np.kiedys podkładanie kamieni wykolejenie pociągu niech wyjaśnia kto jest od wyjaśniania tylko czemu jak chodzę z psiakiem na spacerze widzę jak kręcą się z tymi młotkami czy młotek służy do pukania się w głowę lub dynię czy do sprawdzania torów dziś byłem na spacerze z psiakiem kręcił się z jakąś dzidą czegoś szukał czy tą dzidą kolejowa wsadza się tam gdzie słońce nie dochodzi a na przejeździe kolejowym przechodził i wykonywał jakieś krzywe ruchy w stronę mojego psa czy służy do pracy na torach widzę że pracownicy kolei zajmują się wszystkim do okoła tylko nie torami.
różowy miś
różowy miś 03.04.2020, 17:42 (odpowiedź do Emeryt)
Np. dziś w Starym Polu kręcił się po torach z jakąś niby dzidą czegoś szukał a jak mijaliśmy się na przejeździe przechodził z tą dzidą wycelowaną w mojego psa i krzywe ruchy tym się zajmują pracownicy kolei
różowy miś
różowy miś 03.04.2020, 16:28 (odpowiedź do Emeryt)
Odpowiedz nasuwa się sama (ludzie zajmujący się koleją lub maszyny światła semafory itd.) Chyba jest ktoś kto bada takie wypadki kolei to niech wyjaśnia tylko czemu jak jestem na spacerze z psiakiem widzę kręcących się po torach młotkowych i innych widać interesują się wszystkim do okoła tylko nie torami
różowy miś.
różowy miś. 03.04.2020, 14:22 (odpowiedź do Emeryt)
A moim zdaniem winni są ludzie zajmujący się koleją nieraz jestem z psiakiem na spacerze i widzę jak pracują młotkówi i inni kręcą się na torach z fajeczkami zamiast patrzeć na tory interesują się wszystkim do okoła tylko nie swoją pracą.
różowy miś
różowy miś 03.04.2020, 14:50 (odpowiedź do różowy miś.)
Mogły też popsuć się światła a zresztą na pewno się wyjaśni kto jest winien ale na często chodzę z psiakiem na spacer i widzę jak pracownicy kolei młotkówi i inni kręcą się z tymi fajeczkami cały dzień po torach widać wszystko ich interesuje do okoła tylko nie tory .
różowy miś
różowy miś 16.03.2020, 18:39 (odpowiedź do Emeryt)
Nieznany się na światłach na semaforach chodziło mi o światła które są na lokomotywach drezynach takie jak są na samochodach długie krótkie postojowe
TVP
TVP 09.03.2020, 10:44
Tylko Cymański wie jak było. Bo on zawsze wszystko wie i zna się na wszystkim.
zenek
zenek 09.03.2020, 10:01
jak do tego doszło nie wiem
 Pan
Pan 09.03.2020, 12:07 (odpowiedź do zenek)
Debil zginęły dwie osoby a ty sobie jaja robisz
Andrzej
Andrzej 09.03.2020, 20:10 (odpowiedź do Pan)
Dokładnie,idiota kompletny...