Wydanie nr 341/2022, Środa 7.12.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław, Józefa, Polikarp, Zdziemił, Sabin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Teraz przyszła kolej na nich. W Malborku rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa rocznika 2001.

Jedni widzą w tym jedynie spełnienie obowiązku narzuconego przez państwo, inni wielką szansę na możliwość pracy w mundurze. Jednak dla każdego z nich jest to okazja do zapoznania się ze specyfiką pracy poszczególnych służb mundurowych. W tym roku kwalifikacją wojskową w Polsce objętych zostanie około 215 tys. osób. Obowiązek ten dotyczy mężczyzn podstawowego rocznika 2001, ale również roczników starszych do 1996 roku. Przed komisją kwalifikacyjną mogą stawić się także kobiety urodzone w latach 1996 – 2001, które posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej lub pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, m.in. na kierunkach medycznych, weterynaryjnych czy psychologicznych.

Po raz kolejny kwalifikacja wojskowa w Malborku przeprowadzana jest w budynku Starostwa Powiatowego. Trwać będzie od 2 do 16 marca br. Łącznie wezwano do stawiennictwa 374 osoby, z czego 313 jest z podstawowego rocznika 2001. Wśród nich jest 20 kobiet.

Podczas dzisiejszego otwarcia, zgromadzeni w sali konferencyjnej poborowi, mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy poszczególnych służb mundurowych na terenie Malborka. Od roku 2010 wojskowa służba nie jest obowiązkowa, jednak wezwani muszą przejść kwalifikację.

 

Więcej szczegółów w materiale wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.