Wydanie nr 338/2022, Niedziela 4.12.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Teorie spiskowe mieszkańców Malborka.

Teorie spiskowe znane są od dziesięcioleci. Nie było epoki, która obroniłaby się przed tym. Można śmiało stwierdzić, że na przestrzeni lat dotyczyły praktycznie każdej płaszczyzny naszego życia. O jednych było głośno w przestrzeni publicznej, inne dość szybko zamiatano pod dywan. Wydawać by się mogło, że z upływem czasu i coraz łatwiejszym dostępem do informacji, popularność i słuszność teorii spiskowych osłabnie. Niestety można odnieść wrażenie, że w dobie internetu i szybkości przekazywania informacji jej oddziaływanie na ludzką wyobraźnię jest jeszcze silniejsze. To naprawdę takie proste, jakby się mogło wydawać? Oczywiście. Rozejrzyjcie się wokół siebie.

Wystarczy impuls, zdjęcie w sieci, zasłyszana plotka, a już co niektórzy wysnuwają teorie niczym z odległej galaktyki, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji podjętych działań spiskowych.

Prosta sprawa z naszego podwórka. Dostaliśmy informację, że u zbiegu ulic Piastowskiej i Sierakowskich prowadzone są wykopy. Niby nic, prawda? Jednak od razu padła informacja, kto zlecił komu i kto za to zapłaci. I spirala się nakręca. Tylko po co?

A co to za wykopki, panowie?

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zwrócili się do właściwych służb o wyjaśnienie tej sprawy. Poprosiliśmy o to Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Malborku, którego pracowników spotkaliśmy przy wykopie powodującym u niektórych zbyt wybujałą wyobraźnię.

W odpowiedzi Dariusz Modzelewski, Dyrektor ds. Technicznych wyjaśnił, że prace prowadzone we wskazanym przez nas miejscu nie były przez nikogo zlecone.

Prace te miały charakter porządkowy w sieciach wodno - kanalizacyjnej i polegały na modernizacji starych przyłączy (do dawnych pawilonów handlowych), w celu ewentualnego wykorzystania przez działający sezonowo handel na tym terenie” - czytamy w odpowiedzi.

Sezonowy handel, czyli...

Mieszkańcy Malborka doskonale znają Sklepy Cynamonowe. To marka sama w sobie. Zmierzając w stronę naszego zamku krzyżackiego w sezonie turystycznym, nie sposób przejść nie zauważając klimatycznego miejsca, w którym przy stolikach z historyczną kartą w tle można oddać się konwersacji ze znajomymi. Nie omieszkaliśmy zapytać właścicieli tego uroczego miejsca, czy wiedzą cokolwiek na ten temat.

W rozmowie z nami przyznali, że nie mieli pojęcia o jakichkolwiek prowadzonych tam pracach. Dotychczas złożyli tylko do PWiK wniosek o wydanie warunków technicznych, by na terenie Sklepów Cynamonowych móc zrobić przyłącze wodno – kanalizacyjne. W tej chwili czekają na odpowiedź. Jeżeli uzyskają pozytywną decyzję, wówczas za wszelkie prace prowadzone na terenie ich działalności, pokryją jako inwestorzy z własnych pieniędzy. Wszystko z myślą o swoich klientach, by poprawić ich komfort, ponieważ do tej pory musieli korzystać z tzw. toi toi.

Właściciele podkreślają, żeby w tej historii nie doszukiwać się drugiego dna, którego po prostu nie ma.

Czyż to nie fantastyczne, że jest ktoś w Malborku, kto myśli nad poprawą naszego komfortu i samopoczucia?

 

Co sądzicie na ten temat?

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
zdziwiony
zdziwiony 10.03.2020, 14:57
TvMalbotk krytykuje "teorie spiskowe" i jednocześnie je powiela!
Ekolog
Ekolog 01.03.2020, 08:16
.......................................w okolicach Zamku potrzeby fizjologiczne powinno się załatwiać tak jak to robiono przed wiekami. Była by to kolejna atrakcja. Wcześniej należy posadzić kilka krzków bzu w fosie i fosa po kilku sezonach zostanie zagospodarowana w sposób naturalny /zapełniona/.
obserwator
obserwator 29.02.2020, 00:12
Zależy od przemiany organizmu jeden wypije cysterne wody a drugi gorącą zupę na śmietanie.
Obserwator
Obserwator 28.02.2020, 23:47
Dobrze jest w takie zimno się Napić gorąca kawa z mlekiem ciepłe napoje Ale niektórzy piją dużo litrów wody na zdrowie.
mk
mk 28.02.2020, 21:06
gdzie nadzor archeologiczny w tej strefie smierdzaca sprawa
obserwator
obserwator 28.02.2020, 20:54
Kiedyś w lato jak Robili chodnik ludzie wstawali o 4 rano żeby do południa dokończy Robotę i schować się przed upałami i niesmarzyc się na słońcu ale już kilku nieRobi na coś zachorowali nie jestem lekarzem ani pielęgniarką.
Emeryt
Emeryt 28.02.2020, 18:07
Często widzę jak pracują pracownicy PWiKa. I jestem pałen podziwu jak pracują i jaki zostawiają po sobie pożądek. Nie wiem kogo jest to zasługa, czy pani prezes czy dyrektora technicznego ale widać dużą zmianę w podejściu do pracy. Brawo pracownicy PWiKa
Adam
Adam 28.02.2020, 17:37
Przyłącze dla prywatnego inwestora powinno być wykonane za jego środki a nie za pieniądze podatników
Kaja
Kaja 01.03.2020, 08:32 (odpowiedź do Adam)
Brak umiejętności CZYTANIA e zrozumieniem Te jest plaga dzisiejszych czasów
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 28.02.2020, 16:58
To prawda że pracują za nasze podatki dla tzw biznesmenów
Oto Polska
Oto Polska 28.02.2020, 16:09
2 pracuje a 7 patrzy hahahahha