Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Niż Sabina „szaleje” w powiecie malborskim.

Niż Sabina „szaleje” w powiecie malborskim. fot. KP PSP Malbork
Silny, porywisty wiatr przekraczający nawet 100 km/h odczuwalny jest na terenie całej Polski. W naszym powiecie strażacy w niedzielny wieczór interweniowali kilka razy, głównie do połamanych drzew na drogach.

Do pierwszego zdarzenia strażacy zostali wezwani o godz. 20.23 do Królewa Malborskiego, gdzie na DK22 przewróciło się drzewo, blokujące ruch w obu kierunkach. Nie było osób poszkodowanych. Ochotnicy z OSP Stare Pole po dojeździe na miejsce pocięli drzewo na mniejsze części i usunęli je z drogi po niespełna 30 minutach.

W Malborku doszło do zerwania plandeki osłaniającej na rusztowaniu znajdującym się przy ulicy Hadyny. Zgłoszenie wpłynęło o godz. 22.43. Ze względu na zbyt silny wiatr, strażacy z JRG Malbork nie weszli na rusztowanie, które było niestabilne, tylko usunęli uszkodzoną plandekę służącą do zadaszenia budowy. Nie było osób poszkodowanych. Działania zakończono po 31 minutach.

Do kolejnego zdarzenia zostali wezwani ochotnicy z OSP Lipinka o godz. 22.48. W miejscowości Chlebówka gm. Nowy Staw na drogę przewróciło się drzewo, które zablokowało ruch w obu kierunkach. Nie było osób poszkodowanych. Strażacy w ciągu 34 minut pocięli drzewo na mniejsze części i usunęli z drogi.

Do kolejnego zdarzenia w Malborku strażacy zostali wezwani o godz. 23.15. Na ulicy Tczewskiej przewrócone drzewo blokowało ruch w obu kierunkach. Nie było osób poszkodowanych. Prawie półtorej godziny zajęło ratownikom pocięcie drzewa na mniejsze części i usunięcie ich z drogi.

Niestety prognozy wskazują, że dzisiejszej nocy również możemy spodziewać się tak silnych wiatrów.


 

Informacja i zdjęcia: kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
xs
xs 11.02.2020, 10:51
nigdy nie zrozumiem, co za "mądry" człowiek kiedyś stwierdził, że warto sadzić drzewa przy drogach...