Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

CZUJKI CZADU I DYMU OD STRAŻY DLA RODZINNYCH DOMÓW DZIECKA. WEEKENDOWY RAPORT SŁUŻB MUNDUROWYCH - 03.03.2014

CZUJKI CZADU I DYMU OD STRAŻY DLA RODZINNYCH DOMÓW DZIECKA. WEEKENDOWY RAPORT SŁUŻB MUNDUROWYCH - 03.03.2014 fot. Robert Bychowski [Robert]

W imieniu Komendy Powiatowej Policji w Malborku informacji odnośnie minionego weekendu udzieliła nam Katarzyna Marczyk, Oficer Prasowy KPP Malbork.

W imieniu Państwowej Straży Pożarnej w Malborku informacji odnośnie minionego weekendu udzielił nam Janusz Leszczewski, Oficer Prasowy KP PSP Malbork.

W imieniu Straży Miejskiej w Malborku informacji odnośnie minionego weekendu udzielił nam Tomasz Kosatka, Starszy Inspektor Straży Miejskiej

W imieniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie informacji udzielił nam mł. bryg. Piotr Mechliński, Oficer prasowy KP PSP Sztum.

24-02-2014 o godz. 12:39 jednostka ratowniczo-gaśnicza w Sztumie została zadysponowana do miejscowego zagrożenia w Białej Górze. Do zdarzenia zadysponowano zastęp SRT z JRG Sztum. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, okazało się że drogą wojewódzka nr 603 na długości 2,4 km ciągnie się plama ropopochodna. Działania polegały Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Sorpcja substancji ropopochodnej sorbentem DAMOLIN.

Dnia24 lutego o godz. 19:16 powiatowe stanowisko kierowania w Sztumie zostało poinformowane o pożarze balotów w miejscowości Gościszewo. Do zdarzenia zadysponowano GCBA 4/24, GCBA 8/50 z JRG Sztum i GBM z OSP Gościszewo. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Podanie dwóch prądów wody w natarciu na palące się siano. Zbudowaniu punktu czerpania wody z hydrantu oddalonego od pożaru około 200m. Na miejsce pożaru wezwany został właściciel oraz jego pracownik, który był operatorem ładowarki teleskopowej mającej na celu rozrzucenie balotów na pobliskie pole.

Dnia 02 marca o godz.00.26 powiatowe stanowisko kierowania zostało poinformowane o kolizji drogowej w miejscowości Folwark w gminie Stary Dzierzgoń. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany zastąp z Osp Stary Dzierzgoń. Z treści zgłoszenia wynikało że Samochód osobowy marki VW T4 wypadł z drogi, na łuku i leży na prawym boku. Brak osób poszkodowanych. Trzy osoby podróżowały autem i są poza pojazdem. Z samochodu wycieka paliwo. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Odłączenie akumulatora. Uszczelnienie wycieku za pomocą klina drewnianego. Ograniczenie plamy oleju napędowego za pomocą sorbentu damolin oraz obwałowanie plamy za pomocą piasku.
 

W imieniu Komendy Powiatowej Policji informacji na odnośnie minionego weekendu udzieliła nam st.sierż. Karolina Gostoł-Zawicka, Oficer prasowy KPP Sztum.

W miniony weekend sztumscy policjanci przeprowadzili działania na terenie całego powiatu. Patrole kontrolowały stan trzeźwości kierowców, również pod kątem prowadzenia pojazdów pod wpływem środków odurzających czy ich posiadania.  Mundurowi wyeliminowali z drogi dwóch nietrzeźwych kierujących oraz zatrzymali 20 latka, przy którym znaleźli narkotyki.

Kilkunastu policjantów w kilku miejscach na terenie powiatu sztumskiego prowadziło akcję „Alkohol i Narkotyki”. Celem tej akcji było wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz tych którzy wsiedli za kierownicę po narkotyku jak i również wyeliminowanie osób, które mogą je posiadać. Spośród wszystkich skontrolowanych mundurowi ujawnili dwóch, którzy wsiedli za kierownice po alkoholu.

Policjanci w Bruku zatrzymali do kontroli kierowcę Audi. Badanie wykazało, że 20-latek miał prawie pól promila. Chwilę później z Starym Dzierzgoniu po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali kierującego fordem u którego alkomat wykazał prawie 1,30 promila.

Wszystkim sprawcom jazdy na podwójnym gazie grozi teraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Podczas akcji mundurowi zatrzymali również 20-latka, który miał przy sobie marihuanę. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania przy sobie środków odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Kryminalni z sztumskiej komendy w piątek popołudniu ustalili i zatrzymali 31-latka, u którego w warsztacie znaleźli narkotyki i pieniądze. Mężczyzna teraz odpowie za posiadani i handel środkami odurzającymi. Za to przestępstwo grozi mu kara od roku  do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek sztumscy kryminalni realizujący własne ustalenia weszli do warsztatu mieszkańca Sztumu. Z ustaleń jakie mieli mundurowi wynikało, że 31-latek może posiadać w nim narkotyki. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli 6 gram amfetaminy. Oprócz tego funkcjonariusze znaleźli dwie wagi elektroniczne oraz pieniądze.

Wszystkie znalezione  rzeczy zostały zabezpieczone. 31-latek został zatrzymany, w tkacie przesłuchania okazało się, że mężczyzna również handluje narkotykami. Mieszkaniec Sztumu  usłyszał już zarzut handlowania i posiadani środków odurzających. Teraz grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Ponadto podczas weekendu policjanci interweniowali w związku z nieporozumieniami rodzinnymi i sąsiedzkimi. w jednym przypadku po zakończonej interwencji domowej funkcjonariusze wszczęli procedurę niebieskiej karty. Dzierzgońscy policjanci zatrzymali również poszukiwanego mężczyznę, który zgodnie z  postanowieniem sądu trafił do zakładu karnego.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.