Wydanie nr 139/2022, Czwartek 19.05.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowa Wieś Malborska. Czy to na pewno było jedno zdarzenie?

Remontowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 515 w Nowej Wsi Malborskiej jeszcze nie został oddany całkowicie do użytku dla kierowców, a już doszło do zniszczenia postawionych niedawno dwóch znaków drogowych oraz przydrożnej lampy. Mimo ograniczenia prędkości do 40 km/h na całej długości drogi w Nowej Wsi Malborskiej, wielu kierowcom zdarza się znacznie przekroczyć tę prędkość. Niepokojące jest to, że nie zdejmą nogi z gazu nawet przed przejściem dla pieszych.

Do pierwszego zdarzenia doszło we wtorek, 14 stycznia br. między godziną 20.30 a 21.30. przed przejściem dla pieszych w Nowej Wsi Malborskiej przy skręcie na ulicę Na Wzgórzu. Pojazd, który uszkodził znaki, musiał poruszać się z bardzo dużą prędkością, ponieważ dosłownie „skosił” znak na wysepce i znak z nazwą ulicy, na którym prawdopodobnie się zatrzymał.

Jednak tego samego wieczoru, po godzinie 23 okazało się, że doszło do kolejnego zdarzenia w tym samym miejscu. Dyżurny PSP otrzymał zgłoszenie o plamie oleju na skrzyżowaniu ulicy gminnej i wojewódzkiej 515 o godz. 22.09. Na miejscu okazało się, że prócz plamy wielkości około 10 m², uszkodzona jest również przydrożna lampa oświetleniowa, która przechylona była w kierunku pobliskiego pola i nie zagraża bezpieczeństwu. Na miejscu zdarzenia nie było pojazdu, z którego mógł nastąpić wyciek, ale był świadek zdarzenia.

Ratownicy przy użyciu sorbentu dokonali neutralizacji oleju. Detektorem prądu sprawdzili lampę, jednak nie było w niej napięcia, po czym zabezpieczyli teren taśmą ostrzegawczą.

O zaistniałej sytuacji poinformowany został zastępca Wójta Gminy Malbork oraz policja malborska.

Policja: wstępnie doszło do jednego zdarzenia drogowego.

Z rozmowy telefonicznej z oficerem prasowym KPP Malbork, asp. Sylwią Kowalewską jasno wynika, że policjanci pracujący nad tą sprawą wstępnie ustalili, iż doszło tylko do jednego zdarzenia drogowego w tym miejscu.

- „We wtorek, 14 stycznia br. około godz. 21.30 w miejscowości Nowa Wieś Malborska doszło do zdarzenia drogowego. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że mężczyzna kierujący Fiatem Punto, wyjeżdżając z ul. Zwierzynieckiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Malborka pojazdowi marki Ford Transit. Kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak znajdujący się na środku wysepki oddzielającej pasy ruchu, a następnie w uliczną latarnię znajdującą się na rogu ulicy Na Wzgórzu. Z uwagi na powstałe uszkodzenia, funkcjonariusze malborskiej komendy prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie” - powiedziała asp. Sylwia Kowalewska.

Oglądając zdjęcia zrobione wczoraj o godz. 21.30 i po godz. 23, trudno nie odnieść wrażenia, że ktoś mija się z prawdą. Miejmy jednak nadzieję, że winni tego zdarzenia zostaną ukarani.

Zniszczyłeś mienie? Zwrócisz koszt naprawy.

W przypadku, gdy podczas zdarzenia drogowego dojdzie do uszkodzenia mienia publicznego, wówczas pracujący na miejscu funkcjonariusze oceniają sytuację i sporządzają raport, w którym m.in. opiszą skalę zniszczeń infrastruktury montowanej przy drogach. Zazwyczaj kończy się to orzeczeniem sądu o zwrot poniesionych kosztów przez zarząd dróg, który usunął szkody lub przywrócił elementy infrastruktury do poprzedniego stanu.

 

Informacji udzielili: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy PSP Malbork
 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Anonim
Anonim 01.02.2020, 14:38
My płacimy za mienie. A jak mise urwalam obok sklepu Patrzalków. To kto mi za to zapłaci.? Zrobili brzydko tą drogę i wysokie te progi...
Sąsiad
Sąsiad 17.01.2020, 03:29
A ja wiem internauci że były dwa zdarzenia w jednym dniu a nie ludzkie gdybanie a gdyby babcia miała wąsy była by dziadkiem
Kierowca
Kierowca 16.01.2020, 08:30
.............................redaktorku robisz problem z niczego. Jakie to ma znaczenie czy to był jeden czy dwa głupki ? Podpowiadam, że mogła to być Szydło.
Ij
Ij 20.01.2020, 17:33 (odpowiedź do Kierowca)
Bo to pod jego domem, dlatego zabawia się w śledczego. Swoją drogą ten remont kosztował sporo kasy i nerwów, więc fajnie byłoby aby ludzie nauczyli się szanować wspólną własność.
Wires
Wires 15.01.2020, 19:45
ktoś wrócił i doprawił sytuację ?
Drogowiec
Drogowiec 15.01.2020, 19:34
To się stało 21/50 a nie po 23
Drogowiec
Drogowiec 15.01.2020, 19:26
widzisz dobrze mówisz i jeszcze laweta była czekała to jest dziwne
kierowca
kierowca 15.01.2020, 16:44
jak jedno, jak na pierwszym zdjęciu widać ewidentnie że lampa stoi i jest cała, no chyba że ktoś zawrócił i poprawił autem w celu wyłudzenia odszkodowania
:)
:) 15.01.2020, 19:19 (odpowiedź do kierowca)
Dokladnie