Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

II LO w Malborku mistrzem konkursu prawniczego

II LO w Malborku mistrzem konkursu prawniczego fot. Zuzanna Murawska 2a
W ramach Tygodnia Edukacji Prawnej 28 listopada w Sądzie Rejonowym w Malborku po raz pierwszy odbył się konkurs prawniczy skierowany do wszystkich szkół średnich powiatu malborskiego i nowodworskiego pt,, Konkurs Wiedzy Prawniczej’’. Organizatorem konkursu był Sąd Rejonowy w Malborku.

Na początku przywitał nas Pan Prezes Sądu Rejonowego Pan Maciej Helmin. Gośćmi byli m.in Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Malborku Pani Hanna Lalak, adwokat Bogdan Statkiewicz, radca prawny Pani Barbara Sikorska. 

Cały konkurs poprowadził sędzia Pan Andrzej Iwanowski, który 26 listopada z tytułu Tygodnia Edukacji prawnej przybliżył młodzieży naszej szkoły zasady i zagadnienia konkursu. Do rozgrywki przystąpiło 5 szkół; ZSP 4 Malbork, ZSP 3 Malbork, LO 2 Malbork, LO 1 Malbork i LO w Nowym Dworze Gdańskim. 
Konkurs miał trzy etapy; w pierwszym zadaniu były stwierdzenia typu prawda - fałsz, w drugim uczestnicy musieli wybrać poprawną odpowiedź, a trzecie miało charakter pytań otwartych.

Reprezentantem naszej szkoły była klasa 2a o profilu prawnym, a przedstawicielem naszej drużyny był Filip Tkaczyk, w skład drużyny wchodzili również Nikola Furmańska i Jakub Szczepański z klasy 2a.

Całą drużynę dopingowała klasa oraz Pani Barbara Sikorska i Pani Bożena Baranowska. Do konkursu obejmującego zagadnienia z historii, wos-u i elementów prawa pilnie przygotowywały Pani Anna Jaszkowska i Pani Barbara Sikorska w ramach współpracy szkoły z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Gdańsku II LO zajęło 1 miejsce!

Na podium stanęli również uczniowie innych szkół:
2 miejsce- ZSP 4,3 miejsce-  I LO.

Cieszymy się z I miejsca, zwłaszcza, że konkurs nie był łatwy, a przygotowania wymagały wiele poświęconego czasu!  

Opr.  Anita Zalewska, Kinga Boroszko z 2a
Zdjęcia: Zuzanna Murawska 2a

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.