Wydanie nr 144/2022, Wtorek 24.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Maria, Wincenty, Milena, Joanna, Zuzanna, Natan, Tomira, Orion, Jan, Cieszysława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zobacz zdjęcia lotnicze. Uporządkowanie gospodarki wodno–ściekowej w Malborku.

  • Wydanie nr 144/2022
  • 22 listopada 2019, 11:05
  • redakcja
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Malborku zakończyło prace związane z projektem pn. „Kontynuacja uporządkowania gospodarki wodno – ściekowej w mieście Malborku oraz rozbudowa oczyszczalni ścieków w Kałdowie Wsi”, na dofinansowanie którego pozyskało w 2018 r. środki z unijnych dotacji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020.

W ramach tej umowy, podpisanej 15 maja 2018 r., spółka PWiK Malbork wspólnie z Przedsiębiorstwem NOGAT Sp. z o.o. zrealizowała zadania związane z inwestycją na kwotę prawie 17 mln zł, z czego dofinansowanie opiewało na sumę 8,8 mln zł. Na terenie objętym inwestycją wybudowana została sieć kanalizacji sanitarnej i wodociągowej wraz z przyłączami, a także zmodernizowano system zdalnej kontroli i sterowania przepompowni ścieków. Na temat inwestycji oraz korzyści płynących z podłączenia się do miejskiej sieci wodociągowej opowiedziała prezes spółki, Krystyna Babirecka.

W ramach projektu przebudowano i zmodernizowano również oczyszczalnię ścieków w Kałdowie Wsi. O szczegóły zapytaliśmy prezesa spółki, Wojciecha Zegarka.


Na terenie objętym inwestycją wybudowana została sieć kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w ulicach Pola, Broniewskiego, Polnej, Dygata, Tuwima, Gałczyńskiego i Dalekiej. W ulicy Kochanowskiego przebudowano sieć wodociągową z przyłączami, a w ulicach Czereśniowej, Dębowej, Różanej i Kwiatowej wybudowano sieć wodociągową. Zmodernizowano również system zdalnej kontroli i sterowania przepompowni ścieków. W ramach tej inwestycji wykonano, dostarczono i wymieniono 18 sztuk szaf zasilająco - sterowniczych w przepompowniach ścieków i włączeniu ich do systemu monitoringu pracującego z pakietową transmisję danych GPRS - GSM.

redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkaniec Malborka
Mieszkaniec Malborka 25.11.2019, 11:37
To może czas najwyższy zainteresować się jakością wody tzw malborskiej kranówki której jakość pozostawia wiele do życzenia gdzie włodarze miasta powiedzą że woda jest smaczna i spełnia wszystkie normy gdzie sam kamień przekracza ponad 370mg/L sam kamień a włodarze powiedzą wszystko jest dobrze może ktoś by się tym tematem zainteresował z radnych i włodarzy