imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

ODKUPIENIE POLSKIEGO CUKRU W GDAŃSKU. SMS ZPRP GDAŃSK - POLSKI CUKIER POMEZANIA MALBORK 30:43 (17:20)

Polski Cukier o porażce w Gdyni musiał jak najszybciej zapomnieć, aby przystąpić do meczu z SMS'em Gdańsk z pełnym skupieniem. Jak można wydedukować z przebiegu meczu, podczas pierwszej połowy nie jeden zawodnik Pomezanii wracał myślami do spotkania z Kar-Do Spójnią, jednak w drugiej, takie myśli już nie nękały malborczyków. Podopieczni Igora Stankiewicza wygrali wysoko 43:30 (20:17).

Pierwsza połowa nie należała do idealnych. Obie drużyny rewanżowały się stratą bramki, zdobyciem jej. Przez to do conajmniej 20 minuty mecz wciąż był wyrównany. Później Pomezania zaczęła przeważać, ale nie na tyle, aby odskoczyć szczególnie daleko od młodych zawodników SMS'u. Po pierwszej części meczu, Polski Cukier wygrywał 20:17.

Przed drugą połową podopieczni Igora Stankiewicza mieli o czym rozmawiać ze swoim trenerem. Pogawędka w szatni musiała dotyczyć licznych błędów gości, których w tych pierwszych 30 minutach było sporo, mimo szaleństwa na prawym skrzydle Marka Baraniaka (8 bramek w meczu) , czy Marka Boneczki (10 bramek) na wykończeniu. Dlatego też na drugą połowę wybiegła inna drużyna, ta którą znamy z meczów z Elblągiem czy Lesznem. W ciągu kilkunastu zdołali zdobyć 10 bramek, tracąc przy tym zaledwie jedną. Na drugą część tej połowy, trener Igor Stankiewicz wpuścił rezerwowych, którzy mieli dotąd mniej okazji do wykazania się. Znakomicie w mecz wprowadził się Wojciech Lipiński, który zdobył 5 bramek. Cieszy również pierwsza bramka w sezonie Grzegorza Perwenisa, który jako ostatni zawodnik w meczu trafił do siatki. Rezerwowa "siódemka" zdołała utrzymać korzystny rezultat, dzięki czemu Pomezania Malbork zwyciężyła 43:30.

SMS ZPRP Gdańsk - Polski Cukier Pomezania Malbork 30:43 (17:20)