Wydanie nr 139/2022, Czwartek 19.05.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Musiało mu się bardzo spieszyć. Motocyklista jechał prawie 200 km/h w terenie zabudowanym.

  • Wydanie nr 139/2022
  • 5 listopada 2019, 12:03
  • Redakcja
  • Na sygnale
  • 3 komentarze
Musiało mu się bardzo spieszyć. Motocyklista jechał prawie 200 km/h w terenie zabudowanym. fot. pixabay
Malborscy policjanci ruszyli w pościg za motorem marki KTM, którego kierowca, jadąc z Malborka w stronę Elbląga, w terenie zabudowanym jechał z prędkością 189 km/h i dodatkowo wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Za złamanie przepisów 23 – latek ukarany został mandatem karnym w wysokości 600 zł i 20 punktami karnymi. Stracił również na trzy miesiące prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło 21 października br. po godz. 17. Funkcjonariusze drogówki z malborskiej komendy podczas patrolu DK22 w miejscowości Krasnołęka zauważyli motocyklistę, który na przejściu dla pieszych wyprzedzał inne auta. Natychmiast ruszyli za kierowcą jednośladu, który z dużą prędkością pokonywał kolejne metry drogi.

W Królewie policjanci zmierzyli prędkość jadącego motocykla i ustalili, że ten porusza się z prędkością 189 km/h w miejscu, w którym ograniczenie było do 50 km/h. Po kilku kilometrach udało się mundurowym dogonić pirata drogowego, którym okazał się 23 – letni mieszkaniec powiatu braniewskiego w woj. warmińsko – mazurskim.

Za rażące naruszenia przepisów mężczyzna otrzymał mandat karny w kwocie 600 zł i 20 punktów karnych. Stracił również prawo jazdy na trzy miesiące.

Uważaj, bo możesz ponownie zdawać egzamin.

Policja przypomina, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, tj. powyżej 50 km/h, policjant zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy, który zostaje przesłany do starostwa, gdzie starosta wydaje decyzję o zatrzymaniu dokumentu na 3 miesiące. Jeśli kierowca nadal będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Za trzecim razem jazda bez uprawnień zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

 

Informacja prasowa KPP Malbork

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
CHWDP
CHWDP 10.11.2019, 12:32
Specjalnie czekali na teren zabudowany żeby go tak urządzić. Mogli zmierzyć prędkość przed Królewem.
ZOMO
ZOMO 05.11.2019, 17:09
................................tylko porządne pałowanie i zapach spalonej gumy na du.pie czyni cuda ! Wiem to z praktyki.
Andrzej
Andrzej 06.11.2019, 08:48 (odpowiedź do ZOMO)
Trochę dwojako można zrozumieć Twój wpis he he.