imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

POLSKI CUKIER ROZTRZASKAŁ MEBLE. POLSKI CUKIER POMEZANIA MALBORK - KS MEBLE WÓJCIK ELBLĄG 36:26 - 08.02.2014 fot. Natalia Stachowicz

Polski Cukier nie przestaje zadziwiać swoją grą. Kolejną ofiarą serii zwycięstw został KS Meble Wójcik Elbląg, który nie dał rady malborczykom. Pomezania Malbork zemściła się tym samym za porażkę w Elblągu, wygrywając w hali Gimnazjum nr 3 w Malborku 36:26 (17:15).

Mecz początkowo zapowiadał się na wyrównany. Pierwsze 30 minut to rzucanie od jednej do drugiej bramki. Na słowa uznania w malborskim zespole zasługują szczególnie "weterani" czyli Marek Boneczko, Łukasz Cieślak i jego imiennik - Cielątkowski. Wszyscy trzej stanowili trzon ofensywy Polskiego Cukru. W obronie królował tradycyjnie Dariusz Kawczyński, który z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej, w tym pokazując także swoje ofensywne oblicze. O pierwszej połowie nie można powiedzieć więcej niż "równa gra" i "oszczędzanie sił". To samo zresztą powiedział trener Igor Stankiewicz w pomeczowym wywiadzie. Zawodnicy grali z respektem i pewną ostrożnością, aby nie popełnić rażącego błędu. Dzięki temu mogliśmy oglądać pierwszą część wyrównaną, która ostatecznie zakończyła się wynikiem 17:15 dla gospodarzy.

Obraz gry uległ zmianie w drugiej połowie. Polski Cukier od początku nacisnął na elblążan po pewnym czasie wyprzedzając ich nawet na 5 i 6 punktów. W tej części meczu królował grający drugi trener malborczyków: Grzegorz Sibiga, który swoimi interwencjami mógł zaimponować nie jednemu młodemu bramkarzowi. Zresztą podczas całego spotkania doświadczenie zawodników Pomezanii, wylewało się wręcz na boisko. Dzięki temu byli podziwiani przez kibiców młodych i starszych, którzy wypełnili po brzegi halę sportową w Malborku.

W drugiej części meczu wszystkie akcje Polskiego Cukru wyglądały o wiele lepiej niż w pierwszej. Piłka rzadko nie docierała do rąk malborczyków i jeszcze rzadziej nie lądowała w siatce gości. Na skrzydle po zejściu dobrze grającego Bartosza Walaska, pojawił się Marek Baraniak, który swoją walką jako kolejny zawodnik, mógł zaimponować nie jednemu grającemu.

Podsumowując cały mecz, trzeba przyznać, że po raz kolejny Polski Cukier grał o wiele lepiej w drugiej połowie meczu. Jest to na pewno poprawa względem pierwszej rundy, kiedy to malborczycy grali dobrze podczas pierwszych i ostatnich 5 minut.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 36:26, dzięki czemu Pomezania Malbork osiadła na trzecim miejscu w tabeli.

Polski Cukier Pomezania Malbork - KS Meble Wójcik Elbląg 36:26 (17:15)