Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Szpitale w Malborku i Nowym Dworze Gdańskim z dotacją Ministerstwa Zdrowia na zakup nowych ambulansów.

  • Wydanie nr 210/2021
  • 17 września 2019, 09:50
  • redakcja
  • Wiadomości
W województwie pomorskim nowe karetki pogotowia ratunkowego zyska 11 placówek opieki zdrowotnej w ramach „Programu wymiany ambulansów”. Dzięki niemu każda z nich otrzyma dofinansowanie w wysokości 400 tys. zł na zakup jednej karetki, co pozwoli na zakup nowoczesnych pojazdów ratownictwa medycznego, a także przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów oraz poprawy warunków pracy ratowników medycznych.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Maciej Miłkowski podpisał 16 września br. umowy o dofinansowanie na zakup 11 nowych karetek dla województwa pomorskiego. Ambulansy mają trafić m.in. do Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku.

W chwili obecnej Powiatowe Centrum Zdrowia, zarządzające szpitalami w Malborku i Nowym Dworze Gdańskim dysponuje dwoma zupełnie nowymi ambulansami z 2018 roku. W szpitalnym taborze znajdują się również 4 – letnie karetki i starsze. Te najbardziej wysłużone w miarę możliwości finansowych spółki będą sukcesywnie wymieniane. Dzięki dotacji z ministerstwa, malborska spółka w tym roku wymieni dwa z najstarszych pojazdów w swojej flocie – jeden w Malborku, a drugi w Stegnie.

redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Szpital im. dr Jadwigi Obodzińskiej- Król ul. Armii Krajowej 105/106 82-200 Malbork Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Szpital im. dr Jadwigi Obodzińskiej- Król ul. Armii Krajowej 105/106 82-200 Malbork
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.