Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wystawa Joanny Budzyńskiej – Sycz i Adama Remlajn w malborskiej Galerii NOVA.

Wystawa Joanny Budzyńskiej – Sycz i Adama Remlajn w malborskiej Galerii… fot. MCKiE
Malborskie Centrum Kultury i Edukacji zaprasza na koncertowy wernisaż wystawy Joanny Budzyńskiej – Sycz i Adama Remlajn pt. „Sztukofrenia pędzloidalna”.

Joanna Budzyńska-Sycz

Urodziłam się w Tczewie, na stałe mieszkam w Malborku. W 2010r. ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pracuję w Powiatowym Ognisku Plastycznym w Malborku. Jestem malarką, oprócz tego w swojej pracy twórczej sięgam po rysunek, po tradycyjne techniki graficzne takie jak akwaforta i linoryt. Zajmowałam się również ex-librisem. Moja ostatnia pasja to grawerowanie powierzchni szklanych, najczęściej luster oraz wykonywanie lalek, które wyglądają tak, jakby wyszły z moich obrazów i zmaterializowały się w formie 3D. Uczestniczyłam w wielu wystawach, w kraju oraz za granicą m.in. : Gdańsk, Dzierzgoń, Sztum, Tczew, Kraków, Paita (Peru), Coimbra (Portugalia), Frederikshavn (Dania)”.

Adam Remlajn

Urodzony w grudniu roku 1970 i nadal żyje. Tak można by przedstawić jego życiorys, gdyby nie fakt, że po drodze wydarzyło się kilka rzeczy, które zaprowadziły go do momentu, w którym wykorzystując wolne chwile pomiędzy swoimi pasjami, pokrywa płótna mniej, lub bardziej zrozumiałymi ilustracjami. Jako dziecko nie przykuwał uwagi niczym specjalnym. Ot malowanie świątecznych pisanek, ewentualnie nieporadne mazanie kartek farbami akwarelowymi. Czasy szkolne nieco zmieniły zarówno technikę, jak i miejsce wyładowania swych artystycznych zapędów i tak oto ku dużemu niezadowoleniu nauczycieli, ostatnie strony jego zeszytów pokrywały mniej, lub bardziej udane rysunki o charakterze militarnym. W wieku ośmiu lat osiąga pierwszy i chyba jedyny sukces artystyczny w swoim życiu, zajmując trzecie miejsce w konkursie wojewódzkim o charakterze socrealistycznym, mającym na celu okazanie sukcesów sąsiada zza wschodniej granicy w dziedzinie podboju kosmosu. W tamtym też czasie, po raz pierwszy styka się z twórczością mistrza Salvadore Dali, co wywarło bardzo mocny wpływ na jego fascynację malarstwem surrealistycznym. Kolejne lata, to próby kopiowania obrazów, tudzież okładek płyt z różnym skutkiem. Jako dwudziestoparolatek podejmuję się pierwszych kroków w tworzeniu samodzielnych prac, które jednak nigdy nie ujrzały światła dziennego. I tak oto na długi czas odkłada pędzel, by jakieś trzy lata temu ponownie spróbować swoich sił. Pierwsza kopia obrazu "Płonąca Żyrafa" Salvadore Dali okazuje się być ciepło przyjęta przez znajomych i przyjaciół. Nieco przez nich zachęcony, decyduje się na wykonanie i pokazanie światu swego autorskiego obrazu. Entuzjazm w/w osób wpływa na tyle mobilizująco, że po dwóch latach malowania decyduje się na debiutancki wernisaż, który zainteresowaniem zupełnie zaskakuje autora. I choć inna z jego pasji pochłania jemu lwią część czasu, to jednak nadal z zamiłowaniem zasiada do płótna przenosząc na nie swoje przemyślenia i emocje. Jak sam mówi, "nie umie malować, ale to lubi" .

Wernisaż odbędzie się 21 sierpnia br. w Galerii Nova, ul. Armii Krajowej 68 w Malborku o godz. 18. Wystawa czynna będzie do 6 września br. w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku.

Informacja: MCKiE

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.