Wydanie nr 60/2024, Czwartek 29.02.2024
imieniny: pokaż (6 imion)Ariusz, Roman, Dobrosiodł, August, Lutosław, Teofil
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Remont skateparku będzie kosztował 40 tys. zł. Znamy datę jego ponownego otwarcia.

  • Wydanie nr 60/2024
  • 16 lipca 2019, 09:28
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Z informacji, jakie uzyskaliśmy wynika, że ZGKiM w Malborku wykona remont skateparku znajdującego się przy Szkole Podstawowej nr 3. Koszt remontu drewnianej konstrukcji, która po czterech latach użytkowania zaczęła stanowić zagrożenie dla młodych miłośników sportów ekstremalnych, wyniesie około 40 tys. zł.

Jak poinformował prezes spółki, Władysław Krawczyk prace mają zakończyć się do końca sierpnia tego roku. Dodał, że warunkiem terminowo przeprowadzonego remontu jest dostarczenie przez producenta wszystkich materiałów niezbędnych do wykonania prac.

Rozebrany ze względów bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, że skatepark został częściowo rozebrany i pod znakiem zapytania znalazła się jego przyszłość. Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta Malborka tę sprawę poruszył jej przewodniczący, Paweł Dziwosz.

- „Mam nadzieję, że jest to tylko chwilowe i za chwilę ten skatepark wróci na swoje miejsce, tak aby najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mogli aktywnie spędzać czas”.

W odpowiedzi z 24 czerwca br. na złożoną interpelację przez przewodniczącego, Burmistrz Malborka zaznaczył, że skatepark rozebrano ze względów bezpieczeństwa i trwa wycena prac naprawczych. Dopiero po jej otrzymaniu zapadnie decyzja dotycząca przyszłości skateparku przy SP 3.

Jak już wcześniej informowaliśmy, Beata Kacprowicz, dyrektor SP 3 w ciągu ostatnich dwóch lat wnioskowała do władz miasta o zwiększenie środków na utrzymanie parku, lecz miasto nie przychyliło się do prośby. W dalszym ciągu jest przychylna tej inicjatywie.

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Anonim
Anonim 16.07.2019, 17:10
W grudniu otwórzcie. Bo w wakacje dzieci nie korzystają!!!!!