Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wiktor Żarski siódmym juniorem w Europie w konkurencji K-1 na 1000 m! Otrzymał też kolejne powołanie do kadry Polski.

  • Wydanie nr 265/2021
  • 13 lipca 2019, 12:53
  • Redakcja
  • SportWodne
Wiktor Żarski siódmym juniorem w Europie w konkurencji K-1 na 1000 m! Otrzymał też kolejne powołanie do kadry Polski. fot. Fot. Archiwum prywatne
Wiktor Żarski zajął siódme miejsce w dzisiejszym finale A "jedynek" na dystansie jednego kilometra Mistrzostw Europy Juniorów rozgrywanych w czeskich Racicach. Polak osiągnął w tym biegu najlepszy rezultat podczas trzydniowej rywalizacji, ale do czołówki stracił sporo. Po powrocie z Mistrzostw czeka go kolejne zgrupowanie kadry Polski.

Wiktor popłynął na zewnętrznym torze pierwszym. Po 250 m był ósmy, ale wciąż jeszcze blisko stawki. Zgodnie z przewidywaniami w połowie dystansu do walki o medale ruszyli Duńczyk Sibbersen, Białorusin Mikhalishyn oraz przedstawiciel gospodarzy Sobisek. Trzymali się nich mocno reprezentanci Wielkiej Brytanii oraz Federacji Rosyjskiej. Polak niestety nie był w stanie nawiązać z nimi równorzędnej walki. Niespodziewanie pod koniec dystansu osłabł Białorusin, przycisnął natomiast Philip Miles, który na finiszu wyprzedził Czecha i sięgnął po srebrny medal. Wygrał Magnus Sibbersen, a Tomas Sobisek wywalczył brąz.

 

Wiktor Żarski linię mety minął jako siódmy tracąc do zwycięzcy blisko 7 sekund, ale rezultat 3:43.101 i tak był najlepszy, jaki osiągnął podczas startów w czeskich Racicach.

Tymczasem wczoraj do MKS-u Nogat Malbork wpłynęło kolejne pismo o powołaniu malborczyka do kadry Polski juniorów, z którą od 17 do 29 lipca będzie brał udział w konsultacji szkoleniowej w COS OPO w Wałczu. W gronie powołanych znalazł się także elblążanin Przemysław Rojek.

 

źródło: Radio Malbork

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.