Wydanie nr 135/2021, Sobota 15.05.2021
imieniny: pokaż (14 imiona)Strzeżysław, Robert, Cecyliusz, Atanazy, Zofia, Dionizja, Czcibora, Nadzieja, Izydor, Jan, Kasjusz, Florencjusz, Florenty, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Już w lipcu pojedziemy wyremontowanym mostem zwodzonym na rzece Tuga.

Jak dowiedziała się redakcja Żuławyimierzeja24.pl, 28 czerwca firma Mosty Kujawy ma zakończyć prace na obiekcie, a do 12 lipca mają odbyć się wszystkie potrzebne odbiory.

Przypomnijmy: w ramach wykonywanych prac, most zostanie ponownie reaktywowany (będzie się otwierał), zostanie wykonana nowa nawierzchnia, malowanie oraz wszelkie inne niezbędne prace, które przywrócą jego funkcjonalność, komfort jazdy, poruszania się i estetykę.
 

Prace na moście możecie państwo oglądać na żywo - kliknij  MOST ZWODZONY NOWY DWÓR GDAŃSKI


Piszą o historii mostu – Polskaniezwykla:  Przy ul. Sikorskiego na rzece Tudze wznosi się betonowo-stalowa konstrukcja mostu. Jest to most zwodzony wybudowany w 1936 r. Wybudowany został na miejscu poprzedniego o podobnej konstrukcji. Do lat 70-tych XX wieku rzeka była żeglowna o czym świadczą między innymi spichlerz, pomosty cumownicze oraz przystań żeglarska. Aby mogły przepłynąć jednostki pływające most był podnoszony po czym opuszczany. Mechanizm podnosił i opuszczał most w ciągu 3 minut. Obecnie most jest używany jedynie dla transportu samochodowego oraz ruchu pieszego.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.