Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Debata ewaluacyjna o narkotykach i dopalaczach w Kończewicach

Debata ewaluacyjna o narkotykach i dopalaczach w Kończewicach fot. KPP Malbork
W piątek w Szkole Podstawowej w Kończewicach odbyła się debata ewaluacyjna zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Malborku wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku. Spotkanie z uczniami klas szóstych, siódmych i ósmych odbyło się pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- Możesz mieć na nie wpływ”. Debata dotyczyła problemów związanych z zażywaniem dopalaczy, alkoholu i substancji psychoaktywnych.

W ubiegły piątek (14 czerwca 2019 r.) o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Kończewicach rozpoczęła się debata ewaluacyjna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-Możesz mieć na nie wpływ”, która miała na celu podsumowanie debaty wyjściowej zorganizowanej w grudniu ubiegłego roku. W spotkaniu brało udział około 50 osób. Z młodzieżą klas szóstych, siódmych i ósmych o uzależnieniach rozmawiali I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku, policjantka zajmująca się zagadnieniami związanymi z profilaktyką społeczną, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku. Kolejne tego typu spotkanie miało przypomnieć młodym ludziom, jakie zagrożenia niesie ze sobą spożywanie alkoholu, zażywanie narkotyków oraz niewiadomego pochodzenia i składu dopalaczy, ale także zwiększenie świadomości wśród dzieci i młodzieży szkolnej na temat negatywnego wpływu środków odurzających na człowieka oraz skutkach prawnych z tym związanych. Policjanci i przedstawiciele pozostałych instytucji podczas swoich prelekcji posiłkowali się prezentacjami, w których obrazowo przedstawili uczestnikom problem uzależnień i jak się przed nimi chronić oraz poinformowali o adresach instytucji, w których można szukać pomocy w takich przypadkach. Na koniec spotkania przypomniano uczniom o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.

Info i foto: KPP Malbork

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
rybałt
rybałt 18.06.2019, 11:22
DOPALACZE

Wielu ludzi w kraju płacze,
Powodem są dopalacze.
Gdyby ludzie ich nie brali,
Szybko by nie umierali.
Chcesz się naćpać? Dostać kopa?
Możesz dostać go od chłopa!
Za wybryki tych głupoli,
Bliskich potem serce boli.
Ćpanie nie da przyjemności,
Lecz najwyżej da przykrości.
Zamiast stanąć przy ołtarzu,
Znajdą się wnet na cmentarzu.
Cierpi matka, cierpi żona –
Kariera ćpuna skończona!
Od ćpania lepsze doznanie –
Zwyczajne, ludzkie kochanie!