Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Na ocieplenie nie było formalnej zgody konserwatora. W mieszkaniach od lat jest grzyb i wilgoć.

To miała być długo wyczekiwana pomoc. Budynek przy Poczty Gdańskiej 7 w Malborku został wybudowany w 1900 roku. Jak nietrudno przewidzieć, obecnie jego stan techniczny znacznie odbiega od wymaganych standardów. Zawilgocenia czy przemarzanie ścian to dla lokatorów praktycznie codzienność. Planowane ocieplenie jednej ze ścian miało przynajmniej w dużej mierze rozwiązać te uciążliwości.

Prace się rozpoczęły i z pewnością byłyby już dawno zakończone. Problem w tym, że budynek jest objęty ochroną konserwatorską, a sam konserwator o realizacji inwestycji nic nie wiedział.

W przypadku kamienicy przy Poczty Gdańskiej 7 pojawia się znany w Malborku problem pogodzenia interesów konserwatorskich ze zrozumiałym interesem mieszkańców danego budynku.

 

 

Więcej o sprawie w materiale wideo.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
prabuciak
prabuciak 19.01.2020, 19:37
może by tak konserwator tam zamieszkała??
Wściekła
Wściekła 17.06.2019, 11:13
Ten sam budynek od drugiej strony posiada ogromną reklame, która zakrywa cegly na to zgoda konserwatora jest??? Zapewne tak bo z reklamy są dochody!
Błędne koło
Błędne koło 17.06.2019, 10:12
Bareja wiecznie żywy. Może tu nastąpić efekt błędnego koła - tłumacząc się chęcią ochrony zabytku konserwator nie pozwoli na docieplenie budynku bo jest zabytkowy -> lokatorzy będą mieli dość mieszkania w takich warunkach -> budynek pozostanie pusty, popadnie w ruinę i do rozbiórki - ...gdzie tu ochrona?
Hfnf
Hfnf 16.06.2019, 23:27
Najlepiej wywalić lokatorów na bruk bo budynek ma 119 lat i nie mozna go ocieplic przesada, najlepiej by ludzie mieli grzyb i wilgoć bo ważniejsze ze coś jest pod ochroną konserwatora...
Grzegorz
Grzegorz 16.06.2019, 21:13
No dobra, a to są równi i równiejsi??? Tu zabytek i ściany ocieplić nie można a kto wydał zgodę na oblepienie styropianem ściany w budynku z czerwonej cegły, który zdaje się leży w strefie zabytku, róg Żeromskiego i Słowackiego- ściana boczna??? Kto na to pozwolił??? Jedni mogą a drudzy to od macochy??? Proszę o weryfikację.