Wydanie nr 279/2022, Czwartek 6.10.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Fryderyka, Alberta, Brunon, Roman, Bronisław, Baldwin, Baldwina, Askaniusz, Artur
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zepsute hamulce przyczyną kolizji autobusu z osobówką?

  • Wydanie nr 279/2022
  • 31 maja 2019, 13:59
  • Redakcja
  • Na sygnale
  • 3 komentarze
Do niegroźnego zdarzenia doszło w środowe popołudnie na Rondzie Lotników w Malborku. Prawdopodobnie z powodu uszkodzonego układu hamulcowego autobus MZK nie zdążył zahamować i uderzył w stojący przed nim pojazd marki Volkswagen.

Na Rondzie Lotników w Malborku 29 maja br. około godz. 14.50 doszło do kolizji drogowej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca pojazdu marki Autosan jadąc Aleją Wojska Polskiego w kierunku ulicy Sikorskiego, najechał na tył stojącego pojazdu marki Volkswagen. Ten z kolei uderzył poprzedzający go pojazd marki Audi. Badanie trzeźwości wykazało, że kierujący byli trzeźwi.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Zespół Wykroczeń KPP w Malborku.

Hamulec nie zadziałał?

Informację o kolizji otrzymaliśmy od jednego z pasażerów feralnego autobusu, który powiedział w rozmowie z nami, że słyszał rozmowę kierowcy o zepsutym hamulcu.

- „Kierowca jeździł tym autobusem od rana i nic niepokojącego się nie zdarzyło. Wyjeżdżając z dworca PKP stał chwilę pod górkę i hamulec działał. Gdy podjechał do skrzyżowania, hamulec odmówił posłuszeństwa” - czytamy w odpowiedzi Jerzego Kopiasa z malborskiego MZK.

W chwili obecnej autobus jest sprawdzany w warsztacie przez mechaników. Jerzy Kopias zapewnia, że dopiero wtedy będzie można poznać prawdopodobne przyczyny zdarzenia.

Kolizja i koniec kursu.

Z oświadczenia, jakie przesłała nam dyrekcja MZK w Malborku wynika, że autobus linii nr 5 w środę, 29 maja br. ok. godz. 14.50 w wyniku kolizji z innym samochodem nie mógł ukończyć swojego kursu. W związku z powyższym pasażerowie, po dojeździe autobusu na przystanek przy ul. Sikorskiego musieli go opuścić, ponieważ nie było możliwości kontynuowania tego kursu.

- „W pojeździe były dwie osoby – młodzież szkolna. W wyniku kolizji nikt w autobusie nie odniósł żadnych obrażeń, ponieważ prędkość pojazdu była bardzo mała. W wyniku zdarzenia na linii nr 5 nie został obsłużony do końca kurs 14.39 Piaski Daleka – Nowa Wieś Pętla. Po otrzymaniu informacji o kolizji dyspozytor wysłał inny autobus na następny kurs od przystanku Baza MZK w kierunku Piaski-Daleka. Ze względu na opóźnienie autobus nie mógł pojechać po pasażerów z uszkodzonego pojazdu” - czytamy w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu MZK.

Spółka zaznacza również, że „kolizja drogowa jest sytuacją, która zawsze powoduje zachwianie w rozkładzie jazdy (…) i pragnie przeprosić pasażerów za zaistniałą sytuację”, zapewniając przy tym, że MZK robi wszystko, by nie dochodziło do takich sytuacji.

Doznałeś urazu, należy się tobie odszkodowanie.

- „Jeżeli pasażer w wyniku kolizji dozna urazu to ma prawo po zakończonym leczeniu zwrócić się do Spółki lub bezpośrednio do ubezpieczyciela celem uzyskania odszkodowania. Spółka posiada ubezpieczenie OC działalności, z którego ubezpieczyciel obowiązany jest wypłacić odszkodowanie pasażerowi, który w wyniku kolizji drogowej uznał uszczerbku na zdrowiu. Warunkiem koniecznym jest posiadanie dokumentacji leczenia” - informuje Miejski Zakład Komunikacji w Malborku.

Całe zdarzenie zarejestrowała nasza pogodowa kamera.


 

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ekspert
ekspert 31.05.2019, 18:40
naliczyłem więcej uderzeń niż dwa
GDDKiA
GDDKiA 31.05.2019, 18:39
TO NIE JEST RONDO!!!!
Tele widz
Tele widz 31.05.2019, 20:15 (odpowiedź do GDDKiA)
JEST! Ile można wałkować temat że to jest nazwa własna tego skrzyżowania