Wydanie nr 333/2023, Środa 29.11.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Klementyna, Walter, Błażej, Bolemysł, Przemysł, Fryderyk, Saturnin, Paramon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Na Pomorzu przejazdy kolejowo-drogowe z nowymi zabezpieczeniami

Na Pomorzu przejazdy kolejowo-drogowe z nowymi zabezpieczeniami fot. www.plk-sa.pl
Zwiększy się poziom bezpieczeństwa na 10 przejazdach oraz przejściach przez tory w województwie pomorskim. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. to nowoczesna sygnalizacja m.in. na skrzyżowaniach w Jastarni, Władysławowie, dojściach na plaże Półwyspu Helskiego. Na Pomorzu projekt „przejazdowy” wart jest 12 mln zł. To część ogólnopolskiego zadania z POIiŚ za ponad 250 mln zł.

Na przejazdach drogowo-kolejowych nowe sygnalizatory świetlne i dźwiękowe ostrzegą kierowców przed zbliżającym się pociągiem, a widoczność poprawi energooszczędne oświetlenie LED. Tak będzie na linii Tczew – Kostrzyn (nr 203): w Zwierzynku (powiat tczewski), Starogardzie Gdańskim (ul. Leśna), Klawkowie (ul. Leśna; powiat chojnicki), na linii Działdowo – Chojnice (nr 208) w Pawłowie (ul. Lichnowska; powiat chojnicki) oraz na linii Reda – Hel (nr 213) w powiecie puckim-w Błądzikowie (ul. Chabrowa), Łebczu (ul. Swarzewska) i Władysławowie (osiedle Sosnowo).

Bezpieczniej na plażę

W Jastarni PLK zwiększa poziom zabezpieczeń dla mieszkańców i turystów korzystających  z dojścia na plażę. Wykonawca zainstaluje sygnalizację, rogatki oraz monitoring (przejazd w kierunku wejścia na plażę nr 41). Podobnie będzie na Półwyspie Helskim. Przejścia przez tory zostaną na nowo wygrodzone, otrzymają rogatki oraz kamery w Chałupach (w kierunku wejścia na plażę nr 8) oraz w Kuźnicy (w kierunku wejścia na plażę nr 36).

Kwota 12 mln zł netto pochodzi z projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa”. W całej Polsce zmodernizowanych zostanie ponad 180 przejazdów kolejowo-drogowych za 250 mln zł netto, z czego 194 mln zł stanowi dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakończenie programu „przejazdowego” na Pomorzu przewidziane jest na kwiecień 2020 r.

Na Pomorzu przejazdy kolejowo-drogowe z nowymi zabezpieczeniami

W województwie pomorskim poziom bezpieczeństwa na przejściach i przejazdach PLK zwiększają także w ramach realizowanych inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego. To prace m.in. na linii Miastko – Słupsk – Ustka, gdzie przebudowywane są 52 przejazdy. Modernizacja linii Tczew-Kostrzyn, na odcinku między Chojnicami a Wierzchowem Człuchowskim, oraz na linii Chojnice-Kościerzyna, na odcinku między Chojnicami a Brusami, obejmuje także remont 22 przejazdów. Na linii Malbork – Braniewo, jeszcze w tym roku, nowa nawierzchnia będzie na dojazdach do 5 przejazdów między Malborkiem a Starym Polem.

Informacja Prasowa PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.