Wydanie nr 207/2021, Poniedziałek 26.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Anna, Mirosława, Grażyna, Krystiana, Bartłomieja, Hanna, Sancja, Joachim
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

"Herbatka u Flatauerów" zaproszenie do projektu Muzeum Miasta Malborka

 fot. Facebook wydarzenie: Herbatka u Flatauerów
Muzeum Miasta Malborka serdecznie zaprasza do udziału w projekcie "Herbatka u Flatauerów". Zaproszenie kierowane jest do mieszkańców Malborka oraz okolic w wieku licealnym, 30-39 lat, 50-60 lat i 70+. Muzeum poszukuje reprezentantów z każdej grupy wiekowej.

Jak będzie przebiegał projekt?

1. Spotkanie pierwsze-  27.05. 2019 o godz. 17.00 w Muzeum Miasta Malborka. Na uczestników czekać będzie uroczysty podwieczorek. Spotkanie potrwa do godziny około 19.00. 

Podczas spotkania będziemy rozmawiać o miłości dawniej i dziś. O swatkach, oświadczynach, randkach, zaślubinach, posagowych skrzyniach i modzie ślubnej dawniej i dziś. Chcielibyśmy, by uczestnicy projektu, reprezentanci różnych grup wiekowych, opowiedzieli o tym jak miłość i śluby wyglądały dawniej, a jak wyglądają dziś. Zastanowimy się, czy współczesne portale randkowe przejęły role dawnych swatek? Obejrzymy wspólnie stare ślubne fotografie.
 

Na koniec spotkania odbędą się warsztaty malowania porcelany. Każdy z uczestników pomaluje specjalnymi farbami do porcelany filiżankę i spodeczek, które następnie zabierze ze sobą do domu. 

2. Spotkanie drugie - 28.06.2019  o godz. 16.00 w Muzeum Miasta Malborka. 

Na uczestników czekać będzie ponownie uroczysty podwieczorek, ale również zespół muzyczny, który towarzyszyć nam będzie przez całe spotkanie. Tym razem porozmawiamy sobie o sztuce, filmie i muzyce. Posłuchamy kultowych utworów muzycznych od lat 30. począwszy. Zobaczymy jak odtwarzało się muzykę dawniej i dziś, i sprawdzimy jak tę muzykę dziś się tworzy. Wraz z zespołem muzycznym stworzymy własny utwór do którego powstanie teledysk. 

3. Trzecie spotkanie będzie miało charakter otwarty. 27 lipca 2019 w ogrodzie Muzeum Miasta Malborka odbędzie się międzypokoleniowy festyn. Na uczestników czekać będzie moc atrakcji, kawiarenka z pysznymi słodyczami, animacje i muzyka na  żywo. 

Jeśli chcecie wziąć udział w projekcie zapraszamy do kontaktu z nami. tel. 884-994-005

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY!

Info i foto: Facebook wydarzenie: Herbatka u Flatauerów

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.