Wydanie nr 183/2022, Sobota 2.07.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Otto, Urban, Martynian, Bożydar, Juda, Niegosława, Switun, Juwenalis
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Włoska Przygoda Zespołu Szkół nr 2 z Malborka - 07-14.05.2013

Tradycją Zespołu Szkół  nr 2 w Malborku jest coroczna inicjatywa uczniów i nauczycieli, której finałem jest wyjazd na wycieczkę. W ubiegłych latach zwiedziliśmy Hiszpanię i Francję. Tym razem wybraliśmy słoneczne Włochy.

Po drodze odwiedziliśmy stolicę Austrii – Wiedeń. Będąc w tym pięknym mieście, złożyliśmy wizytę w siedzibie Zakonu Niemieckiego oraz mieliśmy okazję spotkać się z Wielkim Mistrzem - Bruno Platterem, posłuchać historii o Zakonie i zadać pytania o rzeczy, które nas interesowały.

http://www.deutscher-orden.at

Następne dni spędzone we Włoszech były wypełnione atrakcjami od rana do późnych godzin wieczornych. Wielkie wrażenie zrobiła na nas przepiękna Wenecja. Bawiliśmy się cały dzień w parku rozrywki Mirabilandia. Zwiedziliśmy Muzeum Ferrari, zobaczyliśmy przepiękną republikę San Marino, miasteczka Ravennę oraz Bolonię, która słynie z pierożków ravioli.

Mieliśmy okazję poznać codzienne życie Włochów, spróbować ich specjałów, odkryć niezwykłą kulturę oraz nauczyć podstawowych zwrotów  w języku włoskim. Pogoda dopisała, więc nie obeszło się bez rekreacji  i kąpieli w Adriatyku.

Na zakończenie całej wycieczki tradycyjnie  przed świtem wyruszyliśmy na bajeczny wschód słońca. Zadowoleni, wypoczęci oraz pełni entuzjazmu wróciliśmy do szkolnych obowiązków. Wszyscy mamy nadzieję, że wycieczka, która odbędzie się za rok, będzie równie udana! 

autor zdjęć i tekstu: Jędrzej Chlebowski

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Fotorelacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.