Wydanie nr 144/2024, Czwartek 23.05.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Dezydery, Iwona, Symeon, Michał, Emilia, Dezyderiusz, Budziwoj, Eufrozyna, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Narkotyki w mieszkaniach i samochodzie. 26-latek i 52-latek w rękach policji.

Narkotyki w mieszkaniach i samochodzie. 26-latek i 52-latek w rękach… fot. pomorska.policja.gov.pl
Dzięki pracy policjantów ruchu drogowego i kryminalnych odpowiedzialności karnej nie unikną mężczyźni w wieku 26 i 52 lat podejrzanych o posiadanie narkotyków. Dodatkowo funkcjonariusze udowodnili 26-latkowi z Sopotu udzielanie środków odurzających w celach zarobkowych. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Prokurator zastosował dozór policyjny wobec 26-letniego sopocianina.

W miniony poniedziałek w godzinach popołudniowych patrol drogówki na ul. Armii Krajowej zatrzymał do kontroli drogowej samochód daewoo matiz. Za kierownicą auta siedział 26-letni gdańszczanin. W trakcie czynności mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę i ją zabezpieczyli. Ponadto widząc jego nienaturalne zachowanie policjanci sprawdzili, czy nie znajduje się on także pod wpływem zakazanych substancji. Nie mylili się, wstępne badanie śliny wykazało u kierowcy obecność narkotyków i została pobrana od niego krew do dalszych badań. Także u pasażera auta, 26-letniego mieszkańca Sopotu, policjanci znaleźli kilka tabletek zawierających środek psychotropowy i obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Pracując nad sprawą kryminalni z komendy bardzo dokładnie sprawdzili miejsca zamieszkania obu mężczyzn i w mieszkaniu sopocianina zabezpieczyli blisko 50 gramów suszu konopi, ponad 20 gramów siarczanu amfetaminy, 4CMC oraz kolejne tabletki zawierające środek psychotropowy. Kryminalni ustalili też, że 26-latek udzielał narkotyki w celach zarobkowych. W wyniku dalszych działań kryminalni dotarli też do lokalu zamieszkiwanego przez 52-letniego mężczyznę i tam zabezpieczyli doniczki z sadzonkami konopi oraz pojemniki z suszem konopi. 52-letni sprawca również został zatrzymany. Na podstawie zebranych dowodów 26-letni gdańszczanin i 52-letni sopocianin usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Jeżeli badania krwi potwierdzą obecność zakazanych substancji, 26-latek usłyszy również zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Natomiast 26-letni sopocianin usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Dodatkowo mężczyzna został wczoraj przesłuchany przez prokuratora, który zastosował wobec niego dozór policyjny.  

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, w przypadku znacznej ilości narkotyków – do 10 lat. Tą samą karą zagrożone jest udzielanie zakazanych substancji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. 

Info i foto: pomorska.policja.gov.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.