Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Radni nie zgadzają się z decyzją wojewody w sprawie MZK. Sprawa trafi do sądu.

Radni nie zgadzają się z decyzją wojewody w sprawie MZK. Sprawa trafi… fot. Zdjęcia archiwalne
Od kwietnia obowiązują nowe wyższe ceny za bilety MZK. Uchwałę radnych w całości uchylił wojewoda pomorski. Zdaniem władz Malborka decyzja wojewody była podjęta za późno, dlatego nadal obowiązują wyższe stawki za przejazdy. Podczas nadzwyczajnej sesji radni odnieśli się do postanowienia wojewody.

VIII sesja Rady Miasta Malborka została zwołana na wniosek burmistrza w trybie nadzwyczajnym. Jedynym punktem w porządku obrad było wniesienie skargi na decyzję wojewody w sprawie uchwały z 1 lutego 2019r.

Obrady rozpoczęto jednak od minuty ciszy po śmierci wieloletniego samorządowca Juliana Grzanko.

Po otwarciu posiedzenia rozpoczęto procedowanie uchwały. Projekt został pozytywnie zaopiniowany przez komisje statutowe, jednak radna Jolanta Leszczyńska zwróciła uwagę, że uchwała nie zawiera uzasadnienia - co wzbudziło wątpliwości formalne. Głos w tej sprawie zabrał mecenas urzędu potwierdzając zastrzeżenia. W związku z powyższym przewodniczący Paweł Dziwosz ogłosił przerwę w obradach celem sporządzenia uzasadnienia do projektu.

Po wznowieniu posiedzenia przestawnio do dalszego procedowania. Głos zabrał wiceprzewodniczący Tomasz Klonowski.

- Obawiam się, że wkroczenie na dalszą drogę sądową może skutkować daleko idącymi problemami dla MZK Malbork. Nie mamy żadnej pewności w jakiej formie zakończy się spór sądowy.

Radny wyjaśnił, że sąd może przyznać racje wojewodzie i zażądać zwrotu pobranych środków za bilety. Szef malborskiego PiS zaapelował do wnioskodawcy o rezygnacje z dalszego procedowania uchwały.
Burmistrz Marek Charzewski wyraził jednak odmienne zdanie w tej kwestii.

W dalszej części kolejni radni wyrażali swoje opinie w sprawie ewentualnej skargi. Przewodniczący Paweł Dziwosz powiedział wprost, że będzie głosował przeciw propozycji burmistrza. Włodarz w odpowiedzi podkreślił, że wniosek o skierowanie sprawy do sądu jest w interesie miasta. Burmistrz stał na stanowisku, że spór powinien rozstrzygnąć niezawisły sąd. Część radnych podnosiło obawy o ewentualną przegraną w sądzie i konieczność wypłaty rekompensaty. Po zakończeniu emocjonalnej dyskusji w głosowaniu zdecydowano o podjęciu uchwały (ZA– 9 głosów, PRZECIW – 7, WSTRZYMUJĄCYCH - 4). W związku z powyższym sprawa zostanie skierowana na drogę sądową.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Podatnik
Podatnik 30.04.2019, 08:05
Malborscy "radni-Bezradni"-umieją TYLKO Łupić Podatnika po kieszeni,ale już zbyt TRUDNE dla ich "szarych" komórek-przeprowadzenie Wnikliwej analizy "zarządzania' MZK,przez obecne osoby? Zamiast szukac OSZCZĘDNOŚCI w tym zakładzie-NAJPROŚCIEJ podnieść ceny biletów! I nieudolność tychże "Radnych"-pokazuje Społeczeństwu,że OLEWAJĄ ORGAN,który nimi rządzi, któremu PODLEGAJĄ czyli WOJEWODĘ. Brawo Wszechmocni i Wszechmogący Radni Miasta Malbork!
DK
DK 28.04.2019, 08:18
Podwyżka cen biletów spowodowała to, że bardziej się opłaca jechać taxi niż autobusem. Jeżeli jadę z dwójką dzieci, to jest 6 zł. Wsiadanie do autobusu przednimi drzwiami spowodowało opóżnienia autobusów i częstsze upadki osób starszych. Przód autobusu jest zajęty, a zanim dojdzie się do tyłu, autobus już jedzie. Jakość bardzo się pogorszyła
Do Wyborców MCH
Do Wyborców MCH 25.04.2019, 08:51
Polecam sprawdzić kto głosował znowu za podtrzymaniem decyzji o podwyżkach biletów. Takich Radnych i Burmistrza Państwo wybrali