Wydanie nr 207/2021, Poniedziałek 26.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Anna, Mirosława, Grażyna, Krystiana, Bartłomieja, Hanna, Sancja, Joachim
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bicie piany i babka – gołąbek. Wielkanocny Festiwal Smaku w Nowym Stawie za nami.

Jak co roku, krótko przed Wielkanocą, w Nowym Stawie organizowany jest Wielkanocny Festiwal Smaku, który z roku na rok przyciąga coraz więcej chętnych do wzięcia udziału w konkursie o najlepszą potrawę. W tegorocznej edycji konkurowało ze sobą ponad 60 dań. Na stole pojawiły się nie tylko sałatki, dania mięsne czy z jaj, ale również nalewki, tradycyjne baby oraz mazurki.

Jury w składzie: Tomasz Bojarczuk, Danuta Hojarska, Anna Konopka, Joanna Reszka, Marcin Szesza i Anna Uzdowska w czwartek, 11 kwietnia br. miało nie lada wyzwanie, by wśród tych wszystkich wspaniałości wyłonić najlepszą potrawę, ciasto oraz nalewkę.

Kiedy jury smakowało potrawy konkursowe, zgromadzonym gościom czas umilał występ dzieci i młodzieży z sekcji tanecznej i wokalnej, działającej przy Nowostawskim Centrum Kultury i Biblioteki. Poza tym organizatorzy festiwalu przygotowali również dla przybyłych gości konkursy, m.in. na najładniejsze jajo wielkanocne czy sprawdzające kulinarne umiejętności – czyli bicie piany na czas. Wręczono również nagrody za konkurs plastyczny na wykonanie wielkanocnego zająca.

Nagrody festiwalu rozdane.

Nagroda dla najlepszej potrawy Festiwalu Smaku powędrowała do pani Małgorzaty Bernackiej, która przygotowała dość nietypową potrawę: babkę – gołąbek.

Najsmaczniejszą nalewkę przygotowała, zdaniem szacownej komisji konkursowej, pani Ewa Kasyna. Bezkonkurencyjna w konkursie ciast okazała się beza autorstwa pani Anny Bajerowskiej.

Nagroda publiczności została przyznana zespołowi ze świetlicy w Lipince za ciasto o wdzięcznej nazwie Michałek.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.