Wydanie nr 207/2021, Poniedziałek 26.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Anna, Mirosława, Grażyna, Krystiana, Bartłomieja, Hanna, Sancja, Joachim
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: 27 finalistów w XII Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczne wakacje".

Malbork: 27 finalistów w XII Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie fot. Straż Miejska w Gdańsku
27 finalistów będzie walczyć o zwycięstwo w XII Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczne wakacje". Przesłuchania konkursowe od godz. 8:00, natomiast o godz. 15:00 uroczysta gala i wręczenie nagród w malborskim Karwanie.

Do udziału w XII Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem „Bezpieczne wakacje” zgłosiło się 1382 uczniów z 44 pomorskich szkół ponadpodstawowych. Do pisania testu w pierwszym etapie konkursu zasiadły 994 osoby w 9 miastach. Do drugiego etapu Olimpiady zakwalifikowało się 467 osób. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła 28-osobowe grono finalistów. Ponieważ jedna osoba nie złożyła pracy w wymaganym terminie, w finałowych przesłuchaniach i podziale nagród weźmie udział 27 uczestników XII Olimpiady z 9 miast. Zadaniem każdego finalisty jest zdiagnozowanie najważniejszych problemów związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas letnich wakacji oraz przedstawienie ciekawych rozwiązań tych problemów. 12-osobowa komisja konkursowa weźmie pod uwagę wartość merytoryczną każdej pracy, jej zgodność z tematem, innowacyjność, korzystanie z metod badawczych, poprawność językową oraz umiejętność zaprezentowania autorskiego projektu. 

Zwycięzca XII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie dostanie między innymi darmowy indeks na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia, ufundowany przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną. Będą też inne cenne nagrody: laptopy, tablety, czytniki ebook, rowery, smartfony. W tym konkursie upominek dostaje każdy finalista! Głównymi organizatorami XII Olimpiady są: Straż Miejska w Gdańsku i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Konkurs współorganizują: straże miejskie z Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa. Partnerem przedsięwzięcia jest Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Info i foto: Straż Miejska w Gdańsku

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.