Wydanie nr 132/2021, Środa 12.05.2021
imieniny: pokaż (14 imiona)Wszemił, Dominik, Epifani, Nawoja, Domicjan, Domicjana, Joanna, Pankracy, Jazon, Jan, Domicela, Flawia, Janina, German
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

To jest śmiertelnie niebezpieczny odcinek DK 22. Zderzenie 3 samochodów na skrzyżowaniu w Kończewicach.

To jest śmiertelnie niebezpieczny odcinek DK 22. Zderzenie 3 samochodów na skrzyżowaniu w Kończewicach. fot. PSP Malbork
Dzisiaj ok. 5:30 rano doszło do bardzo groźnego wypadku. Skrzyżowanie dróg z Kończewic w kierunku Mątów z drogą krajową nr 22 jest śmiertelnie niebezpieczne. Ten z pozoru prosty odcinek wymaga od kierowców dużej czujności.

Dzisiejszy wypadek mógł skończyć się tragicznie. Do szpitali trafiły osoby z trzech samochodów uczestniczących w zderzeniu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą zdarzenia jest 44- letni kierowca skody, który wyjechał na DK 22 nie zachowując należytej ostrożności. 46- letni kierowca opla jadącego w kierunku Malborka nie miał szans na reakcję i doszło do zderzenia obu pojazdów. Niestety stojący na skrzyżowaniu od strony Kończewic pojazd marki renault również został uderzony. 45- letnia kierująca scenikiem została zakleszczona w pojeździe, a strażacy musieli użyć hydraulicznego sprzętu, by wydostać ją z uszkodzonego samochodu, którym łącznie podróżowały 4 osoby.

Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy, policja i ratownicy pogotowia. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Tczewie i w Malborku.

GDDKiA od dłuższego czasu zapowiada remont skrzyżowania. Przebudowa w tym miejscu jest konieczna, by zwiększyć bezpieczeństwo i jednocześnie zmniejszyć duży odsetek wypadków, które również kończą się tragicznie.

 

Informacji na temat zdarzenia udzielili nam mł. asp. Sylwia Kowalewska z KPP w Malborku oraz mł. bryg. Robert Licznerski z PSP w Malborku.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
R
R 02.03.2019, 13:20
Żadna przebudowa nie jest potrzebna. Wszystkie wypadki które są na tym skrzyżowaniu spowodowane są prze okolicznych mieszkańców z pobliskich wiosek którzy jeżdżą ta droga co dziennie.
M
M 27.02.2019, 21:20
Niech zaczną wolniej jeździć to będzie inaczej a nie zapieprza ją
Mieszkanka
Mieszkanka 26.02.2019, 12:58
Kierowco znak STOP nie pomoże, konieczna jest przebudowa, ten odcinek jest strasznie niebezpieczny, codziennie jeżdżę tą trasą z pracy i do pracy, włosy się jeżą co tam się dzieje ;-( Kierowcy mają w głębokim poważaniu to skrzyżowanie, wyprzedzają się na 3 i to nagminnie !!!
Kierowca
Kierowca 26.02.2019, 12:44
Tam powinien być znak stopu,bo jadący ze strony Kończewic wyjeżdżają przed samym samochodem.