Wydanie nr 139/2022, Czwartek 19.05.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Remont basenu potrwa kilkanaście miesięcy. Drugą pływalnię można by zbudować wspólnymi siłami na pograniczu Malborka i Sztumu.

Basen znajdujący się przy ZSP nr 4 w Malborku został decyzją dyrektora tej placówki, Pawła Rybaka, zamknięty 21 grudnia 2018 r. Zarządzenie, mimo sprzeciwu wielu rodziców, było nieodwołalne szczególnie po tym, jak kilka dni wcześniej w trakcie zajęć przedszkolaków w basenie doszło do oderwania się od sufitu lampy typu hermetyk razem z elementami mocowania, w efekcie czego lampa zawisła nad krawędzią basenu. Tylko szybka reakcja znajdujących się tam dorosłych nie doprowadziła do większej tragedii, którzy złapali i zabezpieczyli spadającą lampę.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Malborskiego w 2018 r. Mirosław Czapla zapewnił, że remont w tragicznym stanie technicznym basenu zostanie przeprowadzony po nowym roku. Na ten cel przewidziano ok. 6 mln zł.

Remont wykona firma z Kwidzyna

Do przetargu przystąpiły dwie firmy. Jedna z ofert opiewała na ponad 10 milionów złotych. Tak wysoka wycena zdecydowanie przekraczała możliwości powiatu. Drugi podmiot zaoferował wykonanie prac w kwocie 6,5 miliona. Ta oferta również przekraczała zaplanowany na ten cel budżet, jednak zarząd zdecydował dołożyć pieniądze aby prace rozpoczęły się jak najszybciej.

Remont potrwa dłużej, niż zakładano.

Po niedawnym spuszczeniu wody z basenu, wpłynęły uwagi od potencjalnych wykonawców remontu, którzy wskazali na dodatkowe prace remontowe. Inwestorzy zgłaszali, że w zakładanym w projekcie czasie 8 miesięcy czasu trwania remontu, nie będą w stanie wykonać go w całości. W związku z tym, w obecnym założeniu, czas remontu przewidywany jest na 14 miesięcy od rozpoczęcia inwestycji. Jak dobrze wszystko się potoczy i przetarg nie będzie ponownie wznawiany, z wyremontowanego basenu będziemy mogli skorzystać w czerwcu 2020 r.

Przy okazji tej inwestycji zostaną również wymienione na ledowe wszystkie lampy w sali sportowej.


Inwestycja na pograniczu Malborka i Sztumu? Warto połączyć siły i wspólnie wybudować pływalnię.

Burmistrz Marek Charzewski w kampanii wyborczej podkreślał, że jedną z najważniejszych inwestycji jaką chce zrealizować, jest budowa nowego basenu. Jednak czy miasto musi wykładać na ten cel jedynie własne środki?

W naszym regionie nie ma konkurencyjnej pływalni, dlatego z basenu korzystaliby mieszkańcy co najmniej dwóch powiatów. Jeżeli w kosztach partycypowałyby wszystkie samorządy z obszaru malborskiego i sztumskiego i w dodatku udałoby się pozostać środki zewnętrzne, np. z samorządu województwa, to zebrana kwota pozwoliłaby na postawienie basenu z prawdziwego zdarzenia. W dodatku inwestycję można zrealizować na pograniczu Malborka i Sztumu, żeby była atrakcyjna dla całego regionu. Takim pomysłem podzielił się z nami starosta malborski, Mirosław Czapla. Włodarz podkreśla, że nie jest to żaden aktualny plan, tylko jego wizja na budowę kolejnego obiektu. Dzięki temu rozwiązaniu z pewnością udało by się w końcu odciążyć powiatową pływalnię w ZSP4.

W naszej ocenie, przynajmniej w warstwie teoretycznej, jest to pomysł wart rozważenia.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
pol
pol 10.02.2019, 15:04
Proponuję basen wybudować w Piekle .
Załamana
Załamana 08.02.2019, 22:16
„Tylko szybka reakcja znajdujących się tam dorosłych nie doprowadziła do większej tragedii, którzy złapali i zabezpieczyli spadającą lampę.”

Tego się nie da czytać... naprawdę proszę zatrudnić kogoś do korekty tekstów. Po prostu wstyd.
Martyna
Martyna 08.02.2019, 13:25
Nie ma to jak wizja. Po co ta ściema?
Malb
Malb 08.02.2019, 09:46
Starosta to niech lepiej zajmie się powiatem a do miasta niech się nie wtrąca
Mal 2
Mal 2 08.02.2019, 12:10 (odpowiedź do Malb)
Starosta właśnie mówi o basenie na granicy dwóch powiatów. A co do Miasta to weź mnie nie rozśmieszaj
Ania
Ania 08.02.2019, 08:17
Super pomysł starosty! Jestem za
Sasiad
Sasiad 07.02.2019, 16:37
Czyli aquaparku nie będzie. brawo Marek